1. 23 лютого в Україні зробили перше щеплення від коронавірусу. Черкащина першою з українських регіонів отримала понад 16 тисяч доз вакцини. Перші ін’єкції були зроблені медикам; за ними будуть вакциновані найбільш вразливі верстви населення. Зазначається, що вакцинація складається з двох етапів (необхідно повторне введення вакцини через певний час), отже, першої партії вистачить на вакцинацію 8 тисяч осіб.
  2. Для щеплення використовується індійський препарат CoviShield. Цей препарат – розробка британсько-шведської компанії AstraZeneca, виготовлена найбільшим світовим виробником вакцин – індійським Serum Institute. МОЗ повідомляє про надходження 500 тисяч доз вакцини і запевняють про плани додатково отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у першому півріччі 2021 року. Також держава шукатиме можливість закуповувати вакцину у інших виробників.
  3. Процедурні питання щодо екстреної реєстрації вакцини в Україні вдалося вирішити за тиждень завдяки ухваленню закону, що скорочує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 до п’яти робочих днів. Відомо, що заявку на реєстрацію своєї вакцини в Україні подав також концерн Pfizer.
  4. За даними ВООЗ, сьогодні у світі на різних етапах розробки перебувають понад 230 вакцин проти COVID-19. Станом на 2 лютого 2021 року 63 з них проходять різні фази клінічних досліджень (випробування на людях), а 175 — преклінічні випробування (на тваринах). Три вакцини отримали дозвіл на застосування від авторитетних регуляторних органів різних країн, але дослідження щодо них тривають. Це препарати виробництва AstraZeneca, Pfizer.
  5. У світі вже обговорюють необхідність запровадження так званого «ковід-паспорту», який стане невід’ємною складовою документів, що дозволяють безперешкодний в’їзд до інших країн. Саме туристична галузь і країни, залежні від туризму, є найбільш активними прихильниками «ковід-паспортів». У січні на підтримку запровадження такого документу висловилась Всесвітня туристична організація. У полегшенні перетину кордонів зацікавлена і авіаційна галузь, яка зазнала відчутних втрат через пандемію.
  6. Керівництво ЄС до кінця не розуміє технічні аспекти цієї проблеми – наприклад, що робити, якщо людина вакцинувалася препаратом, не затвердженим у ЄС (приміром, в Угорщині збираються здійснювати вакцинацію китайським препаратом Sinopharm). Поки що ЄС планує видавати сертифікати, які фіксуватимуть сам факт щеплення і не надаватимуть жодних переваг їхнім власникам.
  7. З січня 2021 року Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи. Ізраїль видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини. Греція та Ізраїль підписали угоду, згідно з якою особи, які отримали щеплення від COVID-19, зможуть подорожувати між країнами без обмежень.
Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}5 порад, як уникнути неприємностей в дорозі, подорожуючи з дітьми.{:}{:ru}5 советов, как избежать неприятностей в дороге, путешествуя с детьми.{:}
5 порад, як уникнути неприємностей в дорозі, подорожуючи з дітьми.
event_note
3.12.2020
Відпочинок з дітьми – це незабутні враження і спогади на все життя. Проте, варто дотримуватися певних
{:uk}5 порад, чим тамувати спрагу влітку.{:}{:ru}5 советов, как утолять жажду летом.{:}
5 порад, чим тамувати спрагу влітку.
event_note
3.12.2020
Чим тамувати спрагу влітку – водою, кавою чи лимонадом? У спекотний день таке питання постає перед
{:uk}5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту{:}{:ru}5 советов по безопасности занятий зимними видами спорта{:}
5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту
event_note
16.02.2021
Зима дарує нам можливість заняття улюбленими видами спорту, які недоступні в інші пори року. Фізичні
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Віталій Дунаєв{:}{:ru}Виталий Дунаев{:}
Віталій Дунаєв
Експерт зі страхування
м. Харків