Таким чином, страхування експедитора є корисним для суб’єктів експедиторської діяльності:

 • Фінансовий аспект: захист оборотних коштів експедитора і передбачуваність витрат;
 • Комерційний аспект: відшкодування витрат швидко і безболісно для подальшого ведення бізнесу;
 • Іміджевий аспект: інциденти під час перевезень не впливатимуть на репутацію експедитора;
 • Сервісний аспект: експедитор має можливість скористатися допомогою страховика в організації та наданні консультаційних, юридичних, сюрвеєрських та інших послуг.

Наразі питання страхування в сфері транспортно-експедиторської діяльності регулюються положеннями Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність». Зокрема, стаття 13 Закону говорить про те, що «Експедитор здійснює страхування вантажу та своєї відповідальності згідно з законом та договором транспортного експедирування». Крім того, стаття 8 цього ж Закону зазначає, що «Експедитори за дорученням клієнтів здійснюють страхування вантажів та своєї відповідальності».

Поліс страхування відповідальності експедитора захищає експедитора як організатора перевезення від збитків, що виникли внаслідок помилок або недбалості як самого експедитора, так і залучених ним підрядників.

Договором покривається не лише відповідальність експедитора за прийнятий вантаж, але і за помилки (власні та задіяних підрядників), в результаті яких виникли додаткові витрати, затримки тощо.

У тому випадку, якщо відповідальність експедитора застрахована, всі позови щодо заподіяння збитків в межах відповідних лімітів страхових сум бере на себе страхова компанія.

У той же час, договір страхування відповідальності експедитора не покриває збитків, які були заподіяні вантажу з причин, на які експедитор не міг вплинути або передбачити (а отже, які сталися не з його вини). Такі збитки можуть покриватися договором страхування вантажу – тому рекомендуємо укладати ці два договори в комплексі.

Що покривається договором:
Договір страхування відповідальності експедитора може передбачати покриття таких ризиків:

 • відповідальність за вантаж;
 • відповідальність за відшкодування витрат по оплаті фрахту, митних зборів, а також інших витрат, пов’язаних з перевезенням, в зв’язку з повною або частковою втратою вантажу;
 • відповідальність за заподіяння шкоди вантажем, що перевозиться, третім особам;
 • відповідальність за порушення митних процедур ввезення, вивезення та транзиту вантажів;
 • відповідальність за помилки або недбалість персоналу, включаючи: порушення термінів доставки вантажу, невиконання інструкцій відправника, невірне оформлення документів, невірна адресація (з відшкодуванням витрат на пересилання за коректною адресою).

Страховий тариф встановлюється за згодою сторін в залежності від: маршруту перевезення; номенклатури вантажів; кількості транспортних засобів; обсягів перевезень; лімітів відповідальності.

Страхова сума (ліміт відповідальності) встановлюється за згодою сторін з урахуванням обмежень, передбачених нормами відповідних міжнародних конвенцій, угод, внутрішнього законодавства.

Чому ми?

 • Компанія «Перша» визнана «Лідером у страхуванні в галузі автоперевезень» у 2019 та 2020 роках за версією провідного інформаційного ресурсу страхового ринку – «Insurance Top»
 • Договори СК «Перша» розроблені з урахуванням побажань і рекомендацій профільних асоціацій експедиторів, членом яких є наша компанія, зокрема – Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ) і Асоціації “Транспортні, експедиторські та логістичні організації в Україні” “Укрзовніштранс”

Якщо вас цікавить можливість і умови укладення такого договору страхування, ви можете зв’язатися з нашими менеджерами. Вони з радістю дадуть відповідь на всі ваші питання і підберуть оптимальні умови страхування за розумними тарифами.

Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Інна Бостан{:}{:ru}Инна Бостан{:}
Інна Бостан
Експерт зі страхування
м. Чернівці