fbpx

 

Інформація про страховий продукт «Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами»

1) Об’єкт страхування

Об’єктом страхування за Класом страхування 10 «Страхування відповідальності, яка виникає внаслідок використання наземного транспортного засобу (у тому числі відповідальності перевізника)» є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров’ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.

2) Страхові ризики та обмеження страхування

Страховим ризиком є дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого окрім тих, що визначені як винятки із страхових випадків та є підставами для відмови у страховій виплаті.

Обмеження страхування:

Договори страхування діють виключно на території України.

3) Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Розміри страхової суми встановлені Постановою Національного банку України від 30.05.2022р. № 109.

Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 160 000 гривень на одного потерпілого. У разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п’ятикратну страхову суму, відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується.

Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, становить 320 000 гривень на одного потерпілого. При цьому: розмір моральної шкоди потерпілому — фізичній особі, який зазнав ушкодження здоров’я під час дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП), обмежений 5 відсотками страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю; страхова виплата за моральну шкоду, заподіяну смертю фізичної особи, її чоловіку (дружині), батькам (усиновлювачам) та дітям (усиновленим) стосовно одного померлого обмежене 12 мінімальними заробітними платами; відшкодування витрат на поховання та на спорудження надгробного пам’ятника обмежене 12 мінімальними заробітними платами.

4) Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Розмір страхової премії (страхового платежу) визначається шляхом добутку: базової страхової премії; коригуючих коефіцієнтів (К1-К8); коефіцієнту зменшення пільговику.

Розмір базової страхової премії, перелік та значення коригуючих коефіцієнтів та порядок їх застосування встановлені Постановою Національного банку України від 30.05.2022р. № 108.

5) Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Франшиза визначається за домовленістю сторін договору страхування в гривні, зазначається в договорі страхування (страховому полісі), є безумовною та вираховується із суми страхової виплати при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих:

  • мінімальний розмір франшизи – 0 грн.,
  • максимальний розмір франшизи – 3 200 грн. (2 відсотки від страхової суми, в межах якого відшкодовуються збитки, заподіяні майну потерпілих).

Франшиза при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров’ю потерпілих, не застосовується.

6) Територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)]

Територія дії – Україна.

Строк дії – 1 рік, крім випадків:

  1. транспортні засоби (даті – ТЗ), що проходять обов’язковий технічний контроль (далі – ОТК), – на строк, що не перевищує дату чергового проходження ОТК;
  2. незареєстрованих ТЗ – на час до їх реєстрації;
  3. тимчасово зареєстрованих ТЗ – на час до їх постійної реєстрації;
  4. ТЗ, зареєстрованих на території іноземних держав – на час їх перебування на території України.

Мінімальний строк дії у випадках визначених у переліку вище – 15 днів.

В межах договору страхування може бути визначений період використання ТЗ, що не може становити менш як шість календарних місяців.

Договір страхування вступає в дію з дати, зазначеної як початок його дії, але не раніше 00 годин дня, наступного за днем укладання такого договору страхування.

7) Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

Страховик не відшкодовує:

  1. шкоду, заподіяну при експлуатації забезпеченого ТЗ, але за спричинення якої не виникає цивільно-правової відповідальності відповідно до закону;
  2. шкоду, заподіяну забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП;
  3. шкоду, заподіяну майну, яке знаходилося у забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП;
  4. шкоду, заподіяну при використанні забезпеченого ТЗ під час тренувальної поїздки чи для участі в офіційних змаганнях;
  5. шкоду, яка прямо чи опосередковано викликана чи якій сприяли іонізуюча радіація, викликане довільним ядерним паливом радіоактивне отруєння, радіоактивна, токсична, вибухова чи в іншому відношенні небезпечна властивість довільної вибухової ядерної сполуки чи її ядерного компонента;
  6. шкоду, пов’язану із втратою товарної вартості ТЗ;
  7. шкоду, заподіяну пошкодженням або знищенням внаслідок ДТП антикварних речей, виробів з коштовних металів, коштовного та напівкоштовного каміння, біжутерії, предметів релігійного культу, картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів, різного роду документів, філателістичних, нумізматичних та інших колекцій;
  8. шкоду, заподіяну в результаті ДТП, якщо вона відбулася внаслідок масових заворушень і групових порушень громадського порядку, військових конфліктів, терористичних актів, стихійного лиха, вибуху боєприпасів, пожежі ТЗ, не пов’язаної з цією пригодою;
  9. шкоду, заподіяну життю та здоров’ю водія забезпеченого ТЗ, який спричинив ДТП.

Підставою для відмови у здійсненні страхової виплати є:

  1. навмисні дії особи, відповідальність якої застрахована (страхувальника), водія ТЗ або потерпілого, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на осіб, дії яких пов’язані з виконанням ними громадянського чи службового обов’язку, вчинені у стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або під час захисту майна, життя, здоров’я. Кваліфікація дій таких осіб встановлюється відповідно до закону;
  2. вчинення особою, відповідальність якої застрахована (Страхувальником), водієм ТЗ умисного кримінального правопорушення, що призвело до страхового випадку;
  3. невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання страхової виплати, своїх обов’язків, визначених Законом про ОСЦПВ, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт ДТП, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди;
  4. неподання заяви про страхову виплату впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров’ю або життю потерпілого, з моменту скоєння ДТП.

8) Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміт відповідальності Страховика за окремим об’єктом страхування встановлюється згідно чинного законодавства.

9) Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

У разі настання страхового випадку Страховик у межах страхових сум, зазначених у полісі, відшкодовує у встановленому Законом про ОСЦПВ порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок ДТП життю, здоров’ю, майну третьої особи. Шкодою, заподіяною життю та здоров’ю потерпілого внаслідок ДТП, є:

  • шкода, пов’язана з лікуванням потерпілого;
  • шкода, пов’язана з тимчасовою втратою працездатності потерпілим;
  • шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності потерпілим;
  • моральна шкода, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий — фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я; — шкода, пов’язана із смертю потерпілого.

Страховик приймає рішення про здійснення страхової виплати у зв’язку з визнанням майнових вимог заявника або на підставі рішення суду, у разі якщо спір про здійснення страхової виплати розглядався в судовому порядку. Якщо розмір заподіяної шкоди перевищує страхову суму, розмір страхової виплати за таку шкоду обмежується зазначеною страховою сумою.

Страховик протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхової виплати з особою, яка має право на її отримання, за наявності всіх необхідних документів, повідомлення про ДТП, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхову виплату зобов’язаний:

  • у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими — прийняти рішення про здійснення страхової виплати та виплатити її;
  • у разі невизнання майнових вимог заявника або з підстав, що є відмовою у виплаті або є виключенням із страхових випадків, прийняти вмотивоване рішення про відмову у здійсненні страхової виплати.

Якщо ДТП розглядається в цивільній, господарській або кримінальній справі, перебіг строку у 90 днів з дня отримання заяви про страхову виплату припиняється до дати, коли Страховику стало відомо про набрання рішенням у такій справі законної сили.

У разі якщо заява про здійснення страхової виплати чи інші документи, необхідні для прийняття рішення про здійснення страхової виплати, подані з порушенням строку, встановленого цим Законом про ОСЦПВ, строк прийняття рішення про здійснення страхової виплати та її виплату збільшується на кількість днів такого прострочення.

Протягом 3-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення Страховик зобов’язаний направити заявнику письмове повідомлення про прийняте рішення. У разі якщо відповідальними за заподіяння неподільної шкоди взаємопов’язаними, сукупними діями є декілька осіб, розмір страхової виплати за кожну з таких осіб визначається шляхом поділу розміру заподіяної шкоди на кількість таких осіб.

Рішення страховика про здійснення або відмову у здійсненні страхової виплати може бути оскаржено Страхувальником чи особою, яка має право на її отримання, у судовому порядку.

10) Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Страховик має право прийняти рішення щодо відмови у виплаті страхового відшкодування у разі несвоєчасного повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством), про настання події, що має ознаки страхового випадку, без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання події, що має ознаки страхового випадку, або розмір заподіяної шкоди (збитків).

11) Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

12) Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки та акційні пропозиції за даним страховим продуктом не передбачені.

 

Калькулятор завантажується...
Якщо у вас вимкненi COOKIE або JavaScript - будь ласка, зв'яжіться з нами самостійно

Розрахувати вартість

Страховка ОСЦПВ передбачає компенсацію збитків учасникам дорожнього руху, які постраждали в результаті ДТП. Держава піклується про те, щоб такі компенсації могли отримати всі постраждалі, незалежно від того, чи є гроші в винуватця ДТП, і про те, щоб допомогти водієві, з чиєї необережності постраждали інші учасники дорожнього руху.

 

Виплати здійснюються в разі заподіяння шкоди здоров’ю або смерті потерпілого, а також в разі заподіяння шкоди майну третіх осіб.

 

Зверніть увагу: ваша страховка ОСЦПВ не покриває збитки, заподіяні вашому автомобілю! Такі збитки покриваються за полісом КАСКО.

 

Поліс автоцивілки дозволяє автовласникам істотно скоротити витрати в разі аварій на дорозі, крім того, страховка мінімізує ймовірність виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з ДТП.

 

Відсутність у водія поліса ОСЦПВ є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено штраф.

Щодо яких видів транспорту потрібно оформляти ОСЦПВ?

Оформити ОСЦПВ необхідно щодо будь-якого транспорту, який підлягає обов’язковій державній реєстрації в поліції: вантажний чи легковий автомобіль, мотоцикл, автобус, мікроавтобус або причіп. Автоцивілка оформляється на конкретний автомобіль, незалежно від кількості водіїв, допущених до керування.

Автоцивілка онлайн

За вашим бажанням, поліс може бути оформлено в електронному вигляді (з 2019 року це визнається як повноцінна форма договору Правилами дорожнього руху)
Наша компанія надає затребувану серед автовласників послугу ОСЦПВ онлайн. Щоб придбати електронну “автоцивілку”, потрібно заповнити поля форми на сайті і оплатити поліс.

Скільки коштує ОСЦПВ?

Щоб визначити, скільки коштує поліс ОСЦПВ, автовласникам потрібно враховувати кілька факторів:

  • місце реєстрації (проживання) власника автомобіля (фізичної особи) або місцезнаходження юридичної особи (у таких великих містах, як Київ чи Харків, страховка коштує дорожче);
  • об’єм двигуна — чим потужніший автомобіль, тим дорожче страховка;
  • спосіб використання транспортного засобу — для таксі страховки дорожчі, ніж для особистого транспорту;
  • тривалість використання транспортного засобу.

Крім того, на ціну страхового поліса впливає право автовласника на знижки, наявність збитків у минулі роки та інші фактори. Врахувати ці критерії не неважко, тому що онлайн-калькулятор дозволяє оформити автоцивілку всього за пару кліків мишкою.

Чому саме ми?

  1. Середня виплата за договорами ОСЦПВ в компанії «Перша» — одна з найвищих на ринку
  2. Стабільно високі оцінки діяльності компанії з боку МТСБУ
  3. Для розрахунку вартості поліса достатньо знати лише державний номер авто
  4. Можливість вибору франшизи за договором
  5. Можливість оформлення електронного поліса або паперового договору – в офісі компанії або з доставкою «Новою Поштою»
  6. Можливість самостійної оплати поліса в режимі онлайн

Які документи потрібні, щоб оформити договір?

  1. Паспорт Страхувальника
  2. ІНПП (ідентифікаційний номер платника податків) Страхувальника
  3. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
  4. Водійське посвідчення Страхувальника

Для більш детальної інформації зв’яжіться з нами по телефону або заповніть відповідну форму на сайті.

Чому ми?

Мережа представництв по всій території України
24/7 цілодобова підтримка
Сотні тисяч задоволених клієнтів
Більше 20 років досвіду роботи на ринку
Швидке та якісне врегулювання страхових подій

Відгуки наших кліентів

Василь, 4.03.2021

«Супер команда! Супер сотрудничество! Супер урегулирования! Приятно иметь дело с настоящими профессионалами и знатоками своего дела! Всегда на связи, всегда допомжуть и подскажут! Страхую в Первой весь автопарк и не только! (Оригинал) Супер команда! Супер співпраця! Супер врегулювання! Приємно мати справу з справжніми професіоналами і знавцями своєї справи! Завжди на зв’язку, завжди допомжуть і підкажуть! Страхую в Першій весь автопарк і не тільки!»

Андрей, 14.01.2020

Получал выплату по ОСАГО. После решения суда, в течение 10 дней посчитали возмещение, выплатили порядка 25 тысяч. За эту сумму было реально починиться. Так что – молодцы, спасибо!

Виктория, 5.01.2020

Отличный сервис при зарубежной поездке!

Ездили с ребенком на море. На третий день у малыша поднялась температура, все симптомы отравления. Набрали страховую, через 15 минут нам сообщили адрес клиники в пяти минутах от нашей гостиницы. Доктор учился в Харькове, общался с нами без переводчиков. Выписал лекарства, через пару дней вылечились, и даже успели порадоваться морю! Спасибо, Перша!

Сергей, 9.05.2020

Очень приятно, что не стали «мариновать» мою выплату. Заплатили гораздо быстрее, чем ожидал, и страховки хватило на ремонт машины.

Костянтин, 28.07.2020

ДТП з моєї вини, «цивілка» застрахована в «Першій». Страхівку виплатили дуже швидко, бо збиток був невеликий, і оформили Євро протокол. Так що з вибором страхової компанії не помилився.

Ганна, 9.02.2020

Дуже допомогла страхова, коли ми відпочивали в Єгипті з дитиною. Швидко знайшли лікаря, обстежили, призначили лікування. Кілька разів передзвонювали і запитували, чи все в порядку, і чи потрібна ще якась допомога. Нам дуже сподобалося ставлення і обслуговування.

Роман, 30.09.2020

Їздили до Польщі, довелося відвідати «лєкажа» в Серадзі. Містечко маленьке, але клініку знайшли чудову, обстежили, призначили ліки, все оплатила страхова. Ще й медсестру зустріли, землячку, із Самбора). Одним словом, не було б щастя… Дякую страховій за гарну роботу.

, 23.11.2021

В октябре этого года у меня наступил страховой случай – я заболела ковидом.
Сразу сообщила об этом на горячую линию, после чего мне выслали инструкции.
После выписки я предоставила нужные документы: заключение врача и чеки лекарств.
Примерно через неделю мне компенсировали стоимость купленных препаратов, которые назначил врач.
Очень довольна минимумом усилий с моей стороны и скоростью выплаты.
Отдельно хочу отметить участие директора Запорожского отделения и поблагодарить за оказанное внимание и поддержку.
Елена, Запорожье

Андрій, 6.11.2020

Велика подяка за швидку виплату, якої вистачило на ремонт автівки. Тепер я – клієнт «Першої», і, сподіваюся, надовго!

Сергей, 31.01.2020

Искал компанию по страхованию каско. Знакомые порекомендовали «Першу». Понравилось доброжелательное и профессиональное отношение. Через пару месяцев машину зацепили на Ильинской. Быстро оформили, заплатили по счету СТО меньше чем за две недели. Доволен, буду страховаться у них и дальше.