fbpx

Все більше пунктів вакцинації відкривається в Україні. Відтепер отримати щеплення від коронавірусу мають змогу не лише літні люди і працівники критичної інфраструктури, але й усі бажаючі.

  1. Наразі щеплення здійснюють чотирма вакцинами: китайською CoronaVac, індійською AstraZeneca, а також європейськими вакцинами Pfizer і Janssen (Johnson& Johnson). Нещодавно в Україну прибув вантаж 2 млн. доз американської вакцини MODERNA, тож наразі система охорони здоров’я забезпечена достатньою кількістю доз.
  2. В усіх регіонах України відкрито пункти щеплення. В Києві, наприклад, їх наразі нараховується 22, на Одещині – 15, на Львівщині – 18. Щеплення здійснюється безкоштовно, при цьому, вакцину мають змогу отримати громадяни віком від 18 років. Рекомендовано після щеплення на 3 дні утриматися від фізичних навантажень, стресів, вживання алкоголю, відвідання лазні чи сауни, перегріву та переохолодження. Повторна вакцинація може здійснюватися не раніше ніж через 2 тижні, в ідеалі – через 28 днів.
  3. Для того, щоб потрапити на щеплення до пунктів, організованих при районних закладах охорони здоров’я, треба отримати направлення від сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація. В деяких регіонах, наприклад, в Києві, є можливість записатися в чергу через відповідний мобільний додаток. Зрештою, деякі пункти вакцинації обслуговують громадян і в порядку живої черги, навіть без попереднього запису. Все, що вам потрібно – це паспорт громадянина України. Згодом, після отримання другої дози вакцини, буде генеруватися електронний COVID-сертифікат, роздруківку якого визможете замовити у свого сімейного лікаря.
  4. Міністерство охорони здоров’я запевняє про цілковиту безпечність та ефективність усіх вакцин, тому радить не перейматися тим, який препарат вколять саме вам. Чиновники кажуть, що по пунктах вакцинації розподіл партій вакцин здійснюється випадковим чином – хоча, наприклад, в пункті вакцинації, що розташований у Виставковому центрі на Броварському проспекті в Києві, існує чітка градація: ін’єкцію вакциною Pfizer роблять громадянам, старшим 60 років, а більш молодим людям пропонують CoronaVac. А якщо заявку на вакцинацію подає трудовий колектив понад 50 осіб – бригада виїде на відповідне підприємство, при цьому, буде надана можливість вибору вакцини для щеплення.
  5. Основні побоювання українців пов’язані з тим, що вакцини виробництва Індії та Китаю наразі не визнані в ЄС, хоча і схвалені Всесвітньою Організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Українські чиновники заспокоюють, що азійські фармацевти наразі проходять завершальний етап погоджень, і незабаром їхні вакцини будуть включені до «шорт-листу» Євросоюзу. Втім, кожна країна ЄС може визнавати чи не визнавати вакцинацію будь-яким препаратом незалежно від позиції решти країн ЄС з цього питання; а деякі країни вимагають наявність ПЦР-тесту незалежно від того, чи здійснив громадянин щеплення, і яким саме препаратом.

Вакцина від COVID стає доступною

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту
5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту
event_note
16.02.2021
Зима дарує нам можливість заняття улюбленими видами спорту, які недоступні в інші пори року. Фізичні
Паспорти вакцинації: 5 кроків до впровадження.
Паспорти вакцинації: 5 кроків до впровадження.
event_note
28.04.2021
Європейські чиновники прагнуть запустити проект «паспортів вакцинації» до початку
5 правил безпечного перебування на морозі
5 правил безпечного перебування на морозі
event_note
13.01.2021
Нарешті очікуємо на справжню зиму. Вже незабаром стовпчики термометрів опустяться до -20 градусів, і такі
Не знаєте яку страховку вибрати?
Євген Сєрік
Євген Сєрік
Експерт зі страхування
м. Запоріжжя