Зима дарує нам можливість заняття улюбленими видами спорту, які недоступні в інші пори року. Фізичні навантаження на свіжому повітрі корисні будь-якої пори, проте саме взимку, коли ми намагаємося без зайвої потреби не виходити на вулицю, такі фізичні вправи набувають неабиякої актуальності.

Дозвольте дати кілька порад щодо безпечності занять спортом взимку.

  1. Обирайте безпечні, добре обладнані траси чи ковзанки

Звичайно, лижна прогулянка в парку без зайвого екстриму не передбачає наявність особливої інфраструктури. Проте для занять гірськолижним спортом чи катання на сноуборді необхідні спеціальні, добре обладнані траси. Особливо звертайте увагу на місця дитячих забав – дуже часто діти влаштовують ковзанки на природних водоймах, або катаються на санчатах зі схилів біля автодоріг чи залізниць – це дуже небезпечно!

  1. Користуйтеся послугами інструкторів

Якщо ви не почуваєтеся впевнено на гірському схилі чи ковзанці – скористайтеся послугами інструктора. Досвідчений тренер поділиться секретами майстерності, і допоможе впоратися з хвилюванням та відсутністю досвіду. А ще – ті, хто користується послугами інструкторів, як правило, мають право позачергового користування підйомниками, тож ви не будете марнувати час у черзі.

  1. Переконайтеся в справності спортивного інвентаря

Перевірте, наскільки ваше спортивне знаряддя ціле і придатне до використання. Якщо ви виявили тріщини, злами, ослаблення кріплень чи інші дефекти – краще утримайтеся від катання до усунення несправностей, або скористайтеся прокатним інвентарем.

  1. Подбайте про теплий і зручний одяг

Ваш одяг не повинен заважати вільно рухатися, але, водночас – повинен добре зберігати тепло. Також майте на увазі, що під лижний костюм необхідно обов’язково вдягати бавовняну білизну, яка добре вбирає вологу. Не забувайте і про необхідний додатковий захист залежно від того, яким видом спорту ви будете займатися – шолом, захисні окуляри, наколінники. Одяг краще обирати яскравих кольорів, які дуже помітні з великої відстані – так вас легше побачать інші відпочиваючі.

Якщо вам стане жарко – в жодному разі не намагайтеся зняти з себе зайві речі на холодному повітрі. Різке охолодження організму, надмірна вологість – це може призвести до застуди.

  1. Уникайте екстриму в погану погоду

Сильний вітер, снігопад, відлига, ожеледиця – все це не просто може зіпсувати враження від зимового дозвілля, але і значно збільшує ризик отримання травми. Тож якщо погода не відповідає вашим планам – краще утриматися від катання. І, звичайно, за будь-якої погоди утримайтеся від вживання алкоголю на зимових трасах!

І не забувайте, що поліс страхування від нещасного випадку від СК «Перша» передбачає фінансову компенсацію в разі отримання травми. А для виїзду за кордон, в страховому полісі обов’язково слід зазначити опцію «Активний відпочинок», якщо в ваших планах є заняття зимовими видами спорту.

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}5 фактів, які вам потрібно знати про електронні лікарняні листки.{:}{:ru}5 фактов, которые вам нужно знать об электронных больничных листах.{:}
5 фактів, які вам потрібно знати про електронні лікарняні листки.
event_note
7.04.2021
Міністерство охорони здоров’я України анонсує найближчим часом впровадження
{:uk}5 порад, як ходити в ожеледицю.{:}{:ru}5 советов, как ходить в гололед.{:}
5 порад, як ходити в ожеледицю.
event_note
11.12.2020
П’ятниця не порадувала киян гарною погодою – коммунальники не можуть впоратися з крижаною кіркою, що
{:uk}5 порад для тих, хто вирушає за грибами{:}{:ru}5 советов для тех, кто отправляется за грибами{:}
5 порад для тих, хто вирушає за грибами
event_note
3.12.2020
Середина осені. Для багатьох це час улюбленої розваги – походів за грибами. Дозвольте дати кілька
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Злата Мельник{:}{:ru}Злата Мельник{:}
Злата Мельник
Експерт зі страхування
м. Київ