fbpx

Набуття чинності Законом станеться 23 серпня – таким чином, це стане своєрідним подарунком українцям на День Незалежності.

  1. З 23 серпня цифровий паспорт, згенерований в мобільному додатку «Дія», прийматимуть в усіх установах України. Крім паспорту, в додатку доступні ще вісім документів, у тому числі довідка про присвоєння індивідуального коду платника податків, закордонний паспорт, свідоцтво про народження дитини та ін.
  2. Чиновникам заборонено вимагати паперовий або пластиковий паспорт, якщо громадянин пред’являє документ у смартфоні. Таким чином, Україна стала першою країною в світі, яка повноцінно прирівняла електронний документ до традиційної форми. Державні органи зобов’язані придбати відповідні сканери для безперебійного зчитування інформації з електронних пристроїв.
  3. Електронні паспорти можна буде використовувати для посвідчення особи та підтвердження громадянства (крім випадків перетину державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї); для отримання державних послуг у ЦНАП; в державних установах, судах, для отримання поштових відправлень; для здійснення касових операцій в банку; для посвідчення особи при подорожах літаком або потягом, поселенні в готель, підтвердженні віку в супермаркеті.
  4. Уже оцифровано понад 70 онлайн-послуг для українців. Серед них: реєстрація бізнесу, оформлення допомоги з безробіття тощо. Передбачається, що режим «без паперу» дозволить суттєво збільшити перелік діджиталізованих держпослуг. В перспективіоформлення електронних лікарняних листків, трудових відносин і навіть укладання договорів між суб’єктами господарювання. Діджиталізуються й інші послуги – зокрема, за допомогою мобільного застосунку можна оперативно довідатися про нарахування адмінштрафу і оплатити його онлайн; і навіть записатися в чергу на вакцинацію від коронавірусу та отримати цифровий сертифікат вакцинації.
  5. Розробники вважають, що персональна інформація в додатку максимально захищена від зламу та несанкціонованого втручання. Мінцифри запустила черговий етап «багбаунті» (пошук програмних недоліків) із загальним призовим фондом в 1 млн. грн. на попередніх етапах тестування вразливих місць виявлено не було.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5495 щодо запровадження режиму "без паперів", який допоможе значно прискорити процес цифровізації України.

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
event_note
12.06.2020
Незважаючи на високу готовність страхових компаній працювати на цьому ринку, аграрії не
5 фактів, які треба знати про зміни в роботі колекторських компаній.
5 фактів, які треба знати про зміни в роботі колекторських компаній.
event_note
21.04.2021
13 квітня опубліковано Закон № 1349-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо
5 фактів, які необхідно знати про заплановані зміни процедури оцінки майна
5 фактів, які необхідно знати про заплановані зміни процедури оцінки майна
event_note
14.04.2021
У Верховній
Не знаєте яку страховку вибрати?
Євген Сєрік
Євген Сєрік
Експерт зі страхування
м. Запоріжжя