fbpx

згідно з яким швидкість засобів мікромобільності має бути знижена, а всі їх користувачі застраховані. Про це повідомляється на сайті КМДА.

 

  1. Документ підписали сім компаній, що надають послуги прокату електросамокатів у місті Києві. За словами операторів, КМДА запровадила перехідний період, протягом якого вони мають адаптувати транспортні засоби і програмне забезпечення до вимог Меморандуму.
  2. Серед головних обмежень, встановлених Меморандумом — зменшення максимальної швидкості з 30-35 км/год до 20 км/год, а в зелених, пішохідних та історичних зонах — не більше 14 км/год. Також запроваджуються зони, де буде заборонено залишати самокати (історичний центр, зони навколо дипломатичних установ, окремих державних органів тощо), і зони, де програмним методом заборонять пересування самокатів – на під’їзді до цих зон самокат буде вимикатися автоматично.
  3. КМДА виділить місця і впорядкує точки ранкового старту, де зранку кияни зможуть брати самокати напрокат. Планується облаштувати 1025 точок у всіх районах Києва на п’ять і десять самокатів кожна. Також міська держадміністрація зобов’язується вжити заходів щодо швидкого розвитку велоінфраструктури, зокрема – збільшення кількості велодоріжок та велосмуг, якими зможуть рухатися власники модних девайсів.
  4. Операторів зобов’яжуть слідкувати за технічною справністю самокатів; щоденно їх дезінфікувати; безкоштовно розповсюджувати елементи захисту (браслети, відзеркалювачі); установити спеціальний ідентифікаційний номер на кожний самокат у форматі літери і трьох цифр. Також операторів зобов’яжуть страхувати кожного користувача від нещасних випадків і травм при використанні самокату на суму від 100 тисяч гривень.
  5. Зараз вулицями міста їздить майже чотири тисячі прокатних електросамокатів, і до кінця року їхня кількість зросте до семи тисяч. Легкий пасажирський транспорт наразі перебуває поза правовим полем. У більшості країн існує обмеження руху до 20-25 кілометрів на годину та діє заборона на рух тротуаром. Там, де рух тротуаром дозволено, швидкість має бути близькою до швидкості пішоходів і складати 5-8 кілометрів на годину.

КМДА підписала Меморандум про співпрацю з операторами прокату електросамокатів у Києві

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
event_note
12.06.2020
Незважаючи на високу готовність страхових компаній працювати на цьому ринку, аграрії не
5 фактів, які необхідно знати про заплановані зміни процедури оцінки майна
5 фактів, які необхідно знати про заплановані зміни процедури оцінки майна
event_note
14.04.2021
У Верховній
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5495 щодо запровадження режиму
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5495 щодо запровадження режиму «без паперів», який допоможе значно прискорити процес цифровізації України.
event_note
9.08.2021
Набуття чинності Законом станеться 23 серпня – таким чином, це стане своєрідним подарунком українцям
Не знаєте яку страховку вибрати?
Інна Бостан
Інна Бостан
Експерт зі страхування
м. Чернівці