У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5317, яким передбачене внесення змін у деякі питання оціночної діяльності. Як це відобразиться на практиці оцінки нерухомості, зокрема – стосовно практики здійснення майнового страхування?

  1. На сьогодні існує практика так званої «фракційної оцінки» вартості нерухомості. За цією методикою, при оцінці вартості майнового комплексу окремо визначається вартість землі, а окремо – вартість будівель, що зведені на цій ділянці.
  2. Через таку практику, землевласник змушений складати два акти оцінки – окремо за оцінку вартості земельної ділянки, окремо – за об’єктами нерухомості. Відтак, він сплачує за дві окремі експертизи.
  3. Новим законопроєктом передбачено запровадження оцінки вартості майна як цілісного майнового комплексу. Таким чином, можна буде визначати справедливу ринкову вартість об’єкта нерухомості.
  4. Законопроектом передбачено вилучення із законодавства положення про експертну грошову оцінку землі. Її на сьогодні застосовують при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та для відображення вартості землі в бухобліку. Натомість, при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок, їх оцінку пропонується здійснювати відповідно до Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.
  5. Зазначені нововведення певним чином стосуватимуться і майнового страхування, в частині встановлення страхової суми при страхуванні майнових комплексів. Зокрема, з прийняттям нового закону, страхові компанії можуть відповідним чином змінити перелік документів, необхідних для укладання договорів страхування майна.Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}5 фактів, які треба знати про зміни в роботі колекторських компаній.{:}{:ru}5 фактов, которые нужно знать об изменениях в работе коллекторских компаний.{:}
5 фактів, які треба знати про зміни в роботі колекторських компаній.
event_note
21.04.2021
13 квітня опубліковано Закон № 1349-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України
{:uk}Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися{:}{:ru}Эксперты аграрного рынка оценили, что только 3-4% агропроизводителей готовы застраховаться{:}
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
event_note
12.06.2020
Незважаючи на високу готовність страхових компаній працювати на цьому ринку, аграрії
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Євген Сєрік{:}{:ru}Евгений Серик{:}
Євген Сєрік
Експерт зі страхування
м. Запоріжжя