Для перевізника, експедитора чи власника вантажу важливим питанням є убезпечити вантаж на період транспортування. Тож який вид страхування краще обрати – страхування вантажу чи страхування відповідальності перевізника чи експедитора?
СТРАХУВАННЯ ВАНТАЖІВ
- Страхування вантажів убезпечує власника вантажу від збитків, заподіяних вантажу з будь-якої причини (у т.ч. не з вини експедитора або перевізника).
- Якщо в пошкодженні вантажу винен експедитор або перевізник, власник вантажу пред’являє йому позов про відшкодування збитків. Якщо вантаж застрахований, регресний позов до винуватця на суму здійсненої виплати пред’являє страхова компанія.
- Водночас, договір страхування вантажів не покриває або покриває лише частково непрямі збитки (неправильна адресація, накладення штрафів за недотримання чи порушення митного законодавства, штрафи і неустойки у зв’язку з порушенням строків перевезень).
СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
- Страхування відповідальності убезпечує експедитора або перевізника від збитків, що виникли внаслідок помилок чи недбалості – як власних, так і залучених підрядників. При цьому, страхуванням покривається не лише відповідальність за прийнятий вантаж, але й за помилки, внаслідок яких вантажу не заподіяно шкоди, але виникли інші додаткові витрати – пені, штрафи, нарахування тощо.
- Якщо відповідальність застрахована, відшкодування заподіяних збитків в межах відповідних лімітів страхових сум здійснює страхова компанія. Відповідно, до перевізника або експедитора регресні позови не подаються ані власником вантажу, ані страховою компанією.
- Водночас, договір страхування відповідальності не покриває збитків, які були заподіяні вантажу з причин, на які страхувальник не міг вплинути чи передбачити (а отже, які сталися не з його вини) – стихійні лиха, пожежі та ін.
Саме тому бажано мати обидва договори страхування. А в тому разі, якщо ви їх оформите в компанії «Перша» — вам додатково будуть надані істотні знижки! Замовляйте консультацію на нашому сайті, щоб дізнатися конкретні умови страхування!