Європейські чиновники прагнуть запустити проект «паспортів вакцинації» до початку червня, щоб не поставити під загрозу туристичний сезон.

Деталі – в нашому огляді.

  1. 14 квітня представники країн – членів ЄС ухвалили документ, який декларує зобов’язання 27 країн запровадити сертифікати вакцинації. Остаточні переговори між законодавцями, представниками країн та виконавчим органом ЄС, як очікується, розпочнуться у травні.
  2. Сертифікати вакцинації дозволять полегшити закордонні подорожі в межах ЄС тим, хто отримав щеплення, перехворів на COVID-19, або має негативний тест на коронавірус. Ті, хто не може або не бажає вакцинуватися, для безперешкодних подорожей повинні будуть робити тести на коронавірус.
  3. Держави – члени угоди планують визнавати лише схвалені у ЄС вакцини. Скоріше за все, окремим країнам буде надано дозвіл додатково визнавати вакцину, «акредитовану» виключно на їх території. Інші країни ЄС самостійно будуть вирішувати, чи брати до уваги вакцинацію невизнаним препаратом.
  4. Франція першою з країн ЄС запустила тестування програми TousAntiCovid, яка відображатиме інформацію про вакцинації та перенесені захворювання. Для початку планується здійснювати тестування на внутрішніх авіарейсах, а потім – на рейсах до закордонних департаментів та на кордонах із сусідніми країнами. Програма зможе запобігти використанню підроблених тестів, що використовуються для отримання доступу до міжнародних рейсів – проте вона не надаватиме вільного доступу до ресторанів та магазинів. Передбачено запровадження паперових для громадян, які з будь-яких причин не можуть встановити додаток на свій смартфон.
  5. Україна так само розглядає можливість розробки та впровадження власних «паспортів вакцинації». Проблемою на цьому шляху є повільні темпи вакцинації, а також той факт, що наразі в першу чергу вакцинують літніх людей, які в переважній більшості не планують закордонних подорожей. Також виникають питання щодо визнання вакцин, що використовуються в Україні, європейськими країнами.

В будь-якому разі, відправляючись за кордон, не забудьте переконатися, що ваш страховий поліс покриває ризики, пов’язані із захворюванням COVID-19.

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}5 правил безпечного перебування на морозі{:}{:ru}5 правил безопасного пребывания на морозе{:}
5 правил безпечного перебування на морозі
event_note
13.01.2021
Нарешті очікуємо на справжню зиму. Вже незабаром стовпчики термометрів опустяться до -20 градусів, і такі
{:uk}5 порад, як записати дитину в басейн{:}{:ru}5 советов, как записать ребенка в бассейн{:}
5 порад, як записати дитину в басейн
event_note
3.12.2020
Початок нового навчального року – час подбати про оздоровлення дитини. Найкращий спосіб – записати її в
{:uk}5 переваг добровільного медичного страхування – саме для вас!{:}{:ru}5 преимуществ добровольного медицинского страхования – именно для вас!{:}
5 переваг добровільного медичного страхування – саме для вас!
event_note
3.12.2020
Вас не влаштовує якість обслуговування в поліклініці за місцем проживання? У вас немає часу сидіти в
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Євген Сєрік{:}{:ru}Евгений Серик{:}
Євген Сєрік
Експерт зі страхування
м. Запоріжжя