fbpx

COVID-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися для поїздок до країн Європейського Союзу з 20 серпня. Таке рішення прийняла Європейська комісія.

ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку «Дія» відповідають європейським, заявили в Міністерстві цифрової трансформації України.

  1. Європейська комісія прийняла рішення про еквівалентність сертифікатів для України, Північної Македонії і Туреччини. Це означає, що країни будуть підключені до системи ЄС, і COVID-сертифікати, видані Північної Македонією, Туреччиною і Україною, будуть прийматися в ЄС на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС. Зі свого боку, Північна Македонія, Туреччина і Україна погодилися визнати цифровий COVID-сертифікат ЄС для поїздок з Євросоюзу до своїх країн.
  2. МЗС України пояснив, що рішення Європейської комісії є рекомендацією і не носить зобов’язуючого характеру для країн-членів ЄС. Питання, кого і на яких умовах впускати, залишається виключно в компетенції самих держав-членів ЄС. Тобто, для безперешкодного потрапляння до відповідної країни потрібно, аби ця країна ухвалила власне рішення про визнання українських цифрових свідоцтв.
  3. Тестування сертифікатів завершилося і наразі потрібно декілька днів перш ніж послуга з’явиться у «Дії». Застосунок має упродовж декількох днів оновитися в Play Market та App Store. Після цього українці зможуть згенерувати сертифікат. Щоб отримати документ, у застосунку «Дія» потрібно буде перейти у розділ «Послуги». Для отримання сертифікату буде необхідний електронний цифровий підпис, який можна буде створити у додатку. Дані про вакцинацію братимуться з електронного реєстру.
  4. COVID-сертифікат в Україні видається на підставі щеплення п’ятьма вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Це вакцини виробників AstraZeneca (в т.ч. Covishield, SKBio), Comirnaty/Pfizer-BioNTech, SpikeVax/Moderna, CoronaVac/Sinovac-Biotech, Janssen (Johnson & Johnson)».
  5. Передбачено дві версії COVID-сертифікату — «внутрішній» сертифікат, призначений для використання всередині країни, та «міжнародний» сертифікат, призначений для перетину кордону країн-членів ЄС чи інших країн, з якими укладена угода про взаємне визнання цих документів. У одному буде більше медичної інформації та не буде фото людини, у іншому навпаки — буде фото та менше медичної інформації.

З 20 серпня українські COVID-сертифікати будуть визнаватися в ЄС

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 переваг добровільного медичного страхування – саме для вас!
5 переваг добровільного медичного страхування – саме для вас!
event_note
3.12.2020
Вас не влаштовує якість обслуговування в поліклініці за місцем проживання? У вас немає часу сидіти в чергах
5 порад щодо безпеки в темний час доби
5 порад щодо безпеки в темний час доби
event_note
3.12.2020
Свого часу видатний модельєр Карл Лагерфельд знявся в рекламі у жовтому світловідбивному жилеті. Напис на
5 правил безпечного перебування на морозі
5 правил безпечного перебування на морозі
event_note
13.01.2021
Нарешті очікуємо на справжню зиму. Вже незабаром стовпчики термометрів опустяться до -20 градусів, і такі
Не знаєте яку страховку вибрати?
Стицько Людмила
Стицько Людмила
Експерт зі страхування
м. Херсон