fbpx

COVID-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися для поїздок до країн Європейського Союзу з 20 серпня. Таке рішення прийняла Європейська комісія.

ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку “Дія” відповідають європейським, заявили в Міністерстві цифрової трансформації України.

  1. Європейська комісія прийняла рішення про еквівалентність сертифікатів для України, Північної Македонії і Туреччини. Це означає, що країни будуть підключені до системи ЄС, і COVID-сертифікати, видані Північної Македонією, Туреччиною і Україною, будуть прийматися в ЄС на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС. Зі свого боку, Північна Македонія, Туреччина і Україна погодилися визнати цифровий COVID-сертифікат ЄС для поїздок з Євросоюзу до своїх країн.
  2. МЗС України пояснив, що рішення Європейської комісії є рекомендацією і не носить зобов’язуючого характеру для країн-членів ЄС. Питання, кого і на яких умовах впускати, залишається виключно в компетенції самих держав-членів ЄС. Тобто, для безперешкодного потрапляння до відповідної країни потрібно, аби ця країна ухвалила власне рішення про визнання українських цифрових свідоцтв.
  3. Тестування сертифікатів завершилося і наразі потрібно декілька днів перш ніж послуга з’явиться у «Дії». Застосунок має упродовж декількох днів оновитися в Play Market та App Store. Після цього українці зможуть згенерувати сертифікат. Щоб отримати документ, у застосунку «Дія» потрібно буде перейти у розділ «Послуги». Для отримання сертифікату буде необхідний електронний цифровий підпис, який можна буде створити у додатку. Дані про вакцинацію братимуться з електронного реєстру.
  4. COVID-сертифікат в Україні видається на підставі щеплення п’ятьма вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Це вакцини виробників AstraZeneca (в т.ч. Covishield, SKBio), Comirnaty/Pfizer-BioNTech, SpikeVax/Moderna, CoronaVac/Sinovac-Biotech, Janssen (Johnson & Johnson)”.
  5. Передбачено дві версії COVID-сертифікату – “внутрішній” сертифікат, призначений для використання всередині країни, та “міжнародний” сертифікат, призначений для перетину кордону країн-членів ЄС чи інших країн, з якими укладена угода про взаємне визнання цих документів. У одному буде більше медичної інформації та не буде фото людини, у іншому навпаки — буде фото та менше медичної інформації.

З 20 серпня українські COVID-сертифікати будуть визнаватися в ЄС

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}5 найбільш популярних видів літнього відпочинку.{:}{:ru}5 самых популярных видов летнего отдыха.{:}
5 найбільш популярних видів літнього відпочинку.
event_note
3.12.2020
Оскільки поїздки до улюблених курортів доводиться відкладати до кращих часів, варто звернути увагу на
{:uk}5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту{:}{:ru}5 советов по безопасности занятий зимними видами спорта{:}
5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту
event_note
16.02.2021
Зима дарує нам можливість заняття улюбленими видами спорту, які недоступні в інші пори року. Фізичні
{:uk}5 порад для тих, хто вирушає за грибами{:}{:ru}5 советов для тех, кто отправляется за грибами{:}
5 порад для тих, хто вирушає за грибами
event_note
3.12.2020
Середина осені. Для
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Людмила Коломієць{:}{:ru}Людмила Коломиец {:}
Людмила Коломієць
Експерт зі страхування
м. Київ