fbpx

Як оформити поліс «Зелена карта»?

calculate
розрахувати вартість на сайті

checklist
заповніть форму за 7 хвилин

account_balance_wallet
оплатити онлайн

mark_email_read
отримати поліс «Новою Поштою»

Вибачте, у нас тимчасові неполадки з відправкою email. Якщо після оформлення поліса ви не отримали email, зв'яжіться з нами за безкоштовним номером 0-800-301-001
Зелена карта
Калькулятор завантажується...
Якщо у вас вимкненi COOKIE або JavaScript - будь ласка, зв'яжіться з нами самостійно

Що таке Зелена карта?

«Зелена карта» — це міжнародний договір «автоцивілки». Цей вид страхування є обов’язковим у відношенні всіх транспортних засобів, що виїжджають з території України. Поліс «Зелена карта» діє за кордоном, на території країн — членів системи «Зелена карта». «Зелена карта» позбавляє власника поліса від необхідності компенсувати збиток постраждалій стороні у разі ДТП. Така страховка забезпечує компенсацію матеріального збитку, а також шкоди життю та здоров’ю громадян. Розмір компенсації визначається законодавством тієї країни, де сталося ДТП.

Зверніть увагу! Згідно з абзацом 2 ст. 16. Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», виїзд з України до країн — членів міжнародної системи автострахування «Зелена карта» транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком — повним членом МТСБУ та завіреного відповідним уніфікованим страховим сертифікатом «Зелена картка», забороняється. При перетині кордону здійснюється автоматичний контроль наявності і дії поліса щодо відповідного автомобіля.

Переваги страхування «Зелена карта» в СК «Перша»

 1. За 2020 рік компанія «Перша» врегулювала за договорами «Зелена карта» понад 900 страхових подій, і виплатила понад 135 млн.грн.
 2. За 2020 рік компанія «Перша» здійснила за договорами «Зелена карта» 22 виплати на суму 500 тис.грн. і більше кожна; чотири виплати перевищили 1 млн.грн. кожна, а максимальна виплата склала близько 7 млн.грн.
 3. Середній розмір виплати за договорами «Зелена карта» в компанії «Перша» за 2020 рік становить близько 150 тис. грн. на одну подію, що є найвищим показником на ринку, і практично вдвічі перевищує середній розмір виплати в цілому по ринку (83 тис. грн. на одну подію).
 4. Можливість додаткового укладення договору за програмою «Green Card +» — аналог «прямого врегулювання» при ДТП за кордоном.
 5. 24/7 контакт-центр СК ПЕРША на зв’язку цілодобово і без вихідних
 6. Зручний онлайн замовлення без візиту в страхову. 5 хвилин на оформлення Зеленої карти.
 7. Можливість оплати онлайн.

Порядок дій при ДТП

1.
Негайно зупиніть і не рухайте транспортний засіб
2. 🚨
Увімкніть аварійну сигналізацію
3. 🛑
Встановіть знак аварійної зупинки, якщо це не заборонено.
На більшості автобанів ЄС це заборонено і можливо тільки при особливих обставинах.
4. 👌
Переконайтеся у відсутності небезпеки для життя і здоров'я всіх учасників ДТП і оточуючих.
5. 🚓
Зателефонуйте в поліцію або оформіть Європротокол.
6. 📸
Зробіть фотографії місця події
7. 📃
Зафіксуйте дані інших учасників
8. 📲
Зателефонуйте в цілодобовий контактний центр СК «Перша»
Цілодобовий контактний центр
0-800-30-1001
(Безкоштовно по Україні)

Які документи потрібні для оформлення договору:

 1. Паспорт Страхувальника
 2. ІНПН (ідентифікаційний номер платника податків) Страхувальника
 3. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
 4. Посвідчення водія Страхувальника

Для більш детальної інформації зв’яжіться з нами по телефону або заповніть відповідну форму на сайті.

Часті питання «Зелена карта»

Оформляти «Зелену карту» потрібно на транспортний засіб, зареєстрований в поліції, який перетинає державний кордон України. Таким транспортним засобом може бути автомобіль (вантажний або легковий), мікроавтобус, автобус, мотоцикл і причіп.
Ліміт відповідальності за договорами «Зелена карта» визначається згідно з законодавством країни, на території якої сталася ДТП. У деяких країнах не існує верхнього ліміту обмеження.
Так можна. Бланк «Європротоколу» уніфікований для всіх країн (відрізняється тільки мова, якою виготовляються бланки в окремих країнах). Оформлення страхового випадку за допомогою «Європротоколу» не тільки прискорює процедуру оформлення, а й позбавляє водія від необхідності оплачувати адміністративний штраф за вчинення ДТП. Якщо інший учасник ДТП наполягає на оформленні ДТП на його бланку, використовуйте бланк українською мовою в якості «шпаргалки» для перекладу тексту в окремих полях бланка.
Оформити «Зелену карту» можна на територію «Всієї системи Зелена карта», або тільки на 2 країни - Азербайджан, Молдова. Другий поліс коштує дешевше.
Ви можете здійснювати необмежену кількість поїздок за кордон протягом терміну дії договору «Зелена карта».
Ні, це зробити неможливо. З введенням на кордоні України системи автоматичного контролю наявності полісів «Зелена карта», автомобілі з українською реєстрацією фізично не можуть перетнути кордон без наявності поліса «Зеленої карти».
Ні, на сьогоднішній день оформлення полісів «Зелена карта» можливо тільки для автомобілів з українською реєстрацією. Це пов'язано з тим, що гарантом виконання зобов'язань за договорами «Зелена карта» є Моторне бюро тієї країни, де зареєстрований автомобіль. Відповідно, для автомобілів, наприклад, з литовської реєстрацією гарантом виплат буде Моторне бюро Литви.
Так, переконатися в валідності поліса і наявності його в базі даних МТСБУ ви можете самостійно на сайті МТСБУ у відповідному розділі https://gc.mtsbu.ua/MTSBU_Pages/Tree.aspx?autoauth=true, або перейшовши за посиланням, зісканувавши QR- код, роздрукований на бланку поліса.
Не знаєте яку страховку вибрати?
Стицько Людмила
Стицько Людмила
Експерт зі страхування
м. Херсон