fbpx

Об’єктом страхування є відповідальність митного брокера, пов’язана з необхідністю відповідно до норм і вимог чинного законодавства України компенсувати збитки третім особам при наданні послуг митного брокера (посередника).

Хто може бути Страхувальником?

Страхувальником за даним договором виступає митний брокер (компанія, чиїм видом діяльності є надання послуг митного брокера/посередника)

Що може бути застраховано?

За договором страхування відповідальності митного брокера предметом страхування є відповідальність страхувальника за заподіяння шкоди третій особі (клієнту) за збитки в результаті помилок і упущень в процесі професійної діяльності.

Що впливає на розмір страхового платежу?

Розмір страхового платежу залежить від видів діяльності брокера, кількість співробітників брокера, розміру страхової суми (ліміту відповідальності), досвіду роботи, кількість судових рішень по виставлених претензіях (як позитивних так і негативних), беззбитковості роботи брокера в попередні періоди, обсягів брокерських послуг.

Яку франшизу має сенс вказувати в договорі?

Франшиза — це частина збитку, яку покриває сам брокер. Саме тому багато страхувальників за краще вибирати нульову франшизу — в цьому випадку, страхова компанія повністю відшкодує суму збитку.

Митним кодексом України передбачено мінімальний штраф в розмірі 850 грн. Якщо вибрати франшизу в такому розмірі, то брокер буде самостійно нести відповідальність за найдрібніші порушення, а збитки за більш серйозних помилок будуть компенсуватися за рахунок страхової компанії. Це значно здешевить страховий поліс.

Звертаємо увагу, що в разі страхування професійної відповідальності страховик не застосовує право вимоги регресного відшкодування до винуватця нанесення збитків. Таким чином, брокер може сміливо включати в договір страхування компенсацію неустойок, штрафів та інших санкцій.

На який термін слід укладати договір страхування?

На який термін слід укладати договір страхування? Договір страхування можна укладати на термін до 1 року. При цьому, звертаємо увагу, що адміністративні санкції за порушення у митній діяльності можуть бути застосовані протягом 6 місяців з моменту скоєння правопорушення (Стаття 467 Митного кодексу України). У зв’язку з цим, ми рекомендуємо передбачити в договорі пункт, який регламентує розширений період заяви претензій протягом півроку після завершення дії договору страхування.

Страхування відповідальності митних брокерів покриває такі ризики:

  • втрата (загибель), недостача або пошкодження товарів, транспортних засобів, що належать третім особам,
  • порушення строків декларування даних про товари і транспортні засоби та їх митний режим,
  • невірне або несвоєчасне нарахування митних платежів,
  • сплата третіми особами завищених митних зборів щодо задекларованих товарів і транспортних засобів,
  • несплата (неповна сплата) митних платежів щодо задекларованих товарів і транспортних засобів,
  • недотримання умов і обмежень на використання і розпорядження товарами і транспортними засобами, щодо яких митне оформлення не завершено,
  • вилучення товарів, транспортних засобів, накладення арешту в результаті ненавмисних порушень Страхувальником митних правил.

Для укладення договору страхування, уточнення умов страхування, вартості страховки та інших деталей зв’яжіться з нашим менеджером по телефону або залиште заявку на сайті.

Не знаєте яку страховку вибрати?
Людмила Коломієць
Людмила Коломієць
Експерт зі страхування
м. Київ