Законом України «Про туризм» передбачено обов’язкову наявність поліса страхування медичних витрат. Навіть на території України буває складно отримати кваліфіковану медичну допомогу не за місцем проживання. А за кордоном будь-яке звернення до лікарів обійдеться в кругленьку суму, не кажучи про те, що будь-які, навіть найпростіші ліки вам не продадуть в аптеці без рецепта, виписаного місцевим доктором.
Звертаємо вашу увагу, що наявність поліса медичного страхування можуть перевіряти при перетині державного кордону іноземних держав — наприклад, при проходженні паспортного контролю в аеропорту.
Чи повинна туристу забезпечити страховку турфірма, або він повинен купити поліс самостійно?
Для організованих груп туристів законом України «Про туризм» наказано обов’язкова наявність туристичної страховки — причому як при поїздках по Україні, так і при виїздах за кордон. Обов’язок такого страхування лежить на туроператорі. Але якщо ви відправляєтеся в самостійну подорож чи ділову поїздку — вам слід подбати про поліс туристичного страхування самостійно.
Порядок отримання медичних послуг застрахованими
Застрахованому не треба самостійно оплачувати своє лікування.
— Він повинен звернутися за телефоном, вказаним у полісі, диспетчеру нашого партнера — сервісної компанії.
— Оператор, що володіє українською, російською та англійською мовами, прийме інформацію про те, де ви перебуваєте і яка допомога вам необхідна, після чого знайде поблизу від вашого місцезнаходження доктора або клініку, де ви можете отримати необхідну допомогу.
Оплату медичних послуг, а також виписаних лікарських препаратів також здійснює сервісна компанія.
— В виняткових випадках, якщо вам за погодженням з сервісною компанією доведеться оплатити медичні витрати самостійно, після повернення додому ви надаєте підтверджуючі документи в компанію «ПЕРША» — і протягом кількох днів отримуєте компенсацію понесених витрат.
Як оформити туристичну страховку?
Ви можете укласти договір туристичного страхування онлайн або в звичній формі, з оформленням поліса у вигляді паперового документа. Хочете дізнатися детальнішу інформацію? Зв’яжіться з менеджером, він докладно пояснить, як оформлюється страховка туриста онлайн, а також допоможе розрахувати для вас вартість поліса.
Сервісна компанія (медичний асистанс) - це партнер компанії «ПЕРША», який бере на себе прийом звернень застрахованих і організацію необхідної медичної допомоги. Ця компанія має укладені договори про співпрацю з медичними установами в кожній країні світу, що дозволяє надати медичні послуги якісно, оперативно і з максимальними зручностями для застрахованих.
Оператор, який володіє українською, російською та англійською мовами, прийме інформацію про те, де ви знаходитеся і яка допомога вам необхідна, після чого знайде поблизу від вашого місцезнаходження доктора або клініку, де ви можете отримати необхідну допомогу.
Чи покриває страховка лікування в разі захворювання COVID-19?
Так, подібні витрати покриваються страхуванням, оскільки наявність такого страхового покриття є вимогою урядів іноземних держав.
Чи потрібна страховка в країнах з безвізовим режимом?
Так, незважаючи на відсутність необхідності оформлення віз (коли наявність оформленого поліса страхування контролюється консульством), наявність поліса туристичного страхування є обов'язковим. Його наявність можуть перевіряти при перетині кордону (зокрема, на предмет наявності покриття ризиків, пов'язаних з COVID-19). Крім того, без наявності такого договору страхування вам буде складно отримати необхідну медичну допомогу.
Страховий поліс враховує затримку рейсу або багажу?
Ні, програми страхування, запропоновані СК «ПЕРША» , не передбачають такого покриття.
Що таке страховий ліміт?
Ліміт страхової суми - це та сума, в межах якої страхова компанія зобов'язується покривати витрати застрахованого під час перебування за кордоном згідно з договором страхування. При поїздках на територію Євросоюзу, висуваються вимоги щодо мінімального розміру ліміту страхової суми в розмірі 30 тисяч євро на одного застрахованого.
Чи можливе продовження страховки, перебуваючи в подорожі?
Так, ви можете оформити електронний поліс, в разі, якщо вам знадобилося продовжити дію договору.
Чи обов'язково при собі мати поліс в паперовому вигляді або можна в електронному?
Електронна форма поліса туристичного страхування визнається нарівні з паперовою, тому у вас не виникне труднощів з отриманням послуг за даним полісом. Однак, якщо вам звичніше мати при собі паперовий договір - ми готові його оформити.
Як замовити туристичну страховку для дитини і чи потрібна вона?
Так, договір туристичного страхування оформляється на кожного туриста, незалежно від віку. Процедура оформлення договору при цьому не буде відрізнятися від звичайної, ви просто можете включити дитину в перелік застрахованих осіб.
Чи покриває страховка хронічні захворювання?
Договір страхування покриває тільки зняття станів, небезпечних для життя або супроводжуються сильними больовими відчуттями, викликаних загостренням хронічних захворювань. Лікування хронічних захворювань в стадії ремісії страховка не покриває.
Чи можна змінювати умови туристичної страховки, додавати деякі опції?
Ви можете вибрати одну з наявних програм страхування, пропонованих СК «ПЕРША», а також вибрати один з варіантів страхової суми. Змінювати перелік страхових ризиків в рамках конкретної програми не представляється можливим.
Що означає опція Активний відпочинок?
«Активний відпочинок» передбачає спосіб проведення вільного часу, в процесі якого відпочиваючий займається активними видами дозвілля або аматорським спортом, що вимагає активної фізичної роботи організму. До активного відпочинку належать: альпінізм, скелелазіння, велосипедні прогулянки, лижні прогулянки, гірські лижі, кінні прогулянки, водні лижі і ін. При цьому, заняття професійним спортом (тренування або змагання) покриваються опцією «Спорт».
Що робити якщо при перетині кордону вимагають перевірити справжність поліса?
Зателефонуйте за номером телефону, вказаним у полісі, і попросіть надати підтвердження в тій формі, в якій від вас вимагається.
Чи можливо подорожувати країнами Шенгенської зони?
Договір страхування може укладатися на одну поїздку або на всі поїздки протягом терміну дії договору. При цьому, фактом закінчення поїздки є перетин кордону України по прибуттю з-за кордону. Таким чином, якщо ваша подорож передбачає відвідування декількох країн без проміжного повернення в Україну, ви можете оформляти договір на разову поїздку.
Які потрібні документи для оформлення туристичної страховки?
Для оформлення договору вам знадобляться закордонні паспорти всіх туристів, у відношенні яких буде укладатися договір страхування.