fbpx

НБУ пропонує учасникам ринку взяти участь в обговоренні правил провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Зокрема, йдеться про встановлення вимог до таких страховиків і їхньої діяльності загалом.

  1. Допуск страховиків до страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою пропонується здійснювати в разі:
  • наявності в СК або його материнської СК досвіду страхування та перестрахування сільськогосподарських ризиків,  а також наявності договорів перестрахування таких ризиків, що відповідають вимогам регулятора;
  • відсутності заходів впливу, застосованих Регулятором;
  • дотримання страховиком на останню звітну дату обов’язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;
  • наявності у страховика структури власності, що відповідає вимогам Регулятора;
  • наявності кваліфікованого персоналу з досвідом роботи у сфері виробництва с/г продукції або її страхування
  1. До страховиків також пропонується встановити вимоги щодо забезпечення їх платоспроможності, порядку перестрахування, особливостей формування страхових резервів за такими договорами, обліку договорів.
  2. Проект визначає процедуру підтвердження Національним банком відповідності або невідповідності страховика зазначеним вимогам для внесення інформації до переліку страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Цей перелік ведеться Міністерством аграрної політики та продовольства України.
  3. Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” суттєво оновлює систему державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції. Новий закон запроваджує механізм державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників в частині страхування сільськогосподарської продукції, зокрема, пропонує прозорий механізм участі страхових компаній, надає можливість аграріям застрахувати свою продукцію та отримати від держави компенсацію частини до 60% страхового платежу.
  4. Національний банк також пропонує відмінити кілька нормативних актів, що не відповідають новому закону в частині вимог до учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, переліку страхових продуктів та вимог до договорів страхування.

НБУ хоче запровадити вимоги до страховиків, що будуть здійснювати страхування с/г продукції з державною підтримкою

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 фактів, які необхідно знати про заплановані зміни процедури оцінки майна
5 фактів, які необхідно знати про заплановані зміни процедури оцінки майна
event_note
14.04.2021
У Верховній
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
Експерти аграрного ринку оцінили, що тільки 3-4% агровиробників готові застрахуватися
event_note
12.06.2020
Незважаючи на високу готовність страхових компаній працювати на цьому ринку, аграрії не
КМДА підписала Меморандум про співпрацю з операторами прокату електросамокатів у Києві
КМДА підписала Меморандум про співпрацю з операторами прокату електросамокатів у Києві
event_note
14.07.2021
згідно з яким швидкість засобів мікромобільності має бути знижена, а всі їх користувачі
Не знаєте яку страховку вибрати?
Білічук Ілона
Білічук Ілона
Експерт зі страхування
м. Рівне