НБУ пропонує учасникам ринку взяти участь в обговоренні правил провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Зокрема, йдеться про встановлення вимог до таких страховиків і їхньої діяльності загалом.
- Допуск страховиків до страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою пропонується здійснювати в разі:
- наявності в СК або його материнської СК досвіду страхування та перестрахування сільськогосподарських ризиків, а також наявності договорів перестрахування таких ризиків, що відповідають вимогам регулятора;
- відсутності заходів впливу, застосованих Регулятором;
- дотримання страховиком на останню звітну дату обов’язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;
- наявності у страховика структури власності, що відповідає вимогам Регулятора;
- наявності кваліфікованого персоналу з досвідом роботи у сфері виробництва с/г продукції або її страхування
- До страховиків також пропонується встановити вимоги щодо забезпечення їх платоспроможності, порядку перестрахування, особливостей формування страхових резервів за такими договорами, обліку договорів.
- Проект визначає процедуру підтвердження Національним банком відповідності або невідповідності страховика зазначеним вимогам для внесення інформації до переліку страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Цей перелік ведеться Міністерством аграрної політики та продовольства України.
- Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” суттєво оновлює систему державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції. Новий закон запроваджує механізм державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників в частині страхування сільськогосподарської продукції, зокрема, пропонує прозорий механізм участі страхових компаній, надає можливість аграріям застрахувати свою продукцію та отримати від держави компенсацію частини до 60% страхового платежу.
- Національний банк також пропонує відмінити кілька нормативних актів, що не відповідають новому закону в частині вимог до учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, переліку страхових продуктів та вимог до договорів страхування.