Єврокомісія оприлюднила проєкт нових правил перетину кордону.

Передбачається, що вже в червні європейські країни суттєво пом’якшать режим транскордонних поїздок, зокрема – дозволять туристичні подорожі та ділові поїздки. Для багатьох країн позитивне вирішення цієї проблеми – без перебільшення, питання життя та смерті національних економік. Особливо це актуально для країн, орієнтованих на туристичну галузь. Саме тому, найбільш активними прихильниками таких змін виступають греки.

Чи відкриє ЄС кордони для українських туристів – 5 фактів, які необхідно знати.

  1. Єврокомісія пропонує країнам-членам ЄС послабити обмеження на “несуттєві поїздки” (туризм, відрядження, подорожі до друзів тощо), зважаючи на те, як просувається вакцинація, та на те, як змінюється епідемічна ситуація у світі. Проте відкриття кордонів буде відбуватися поступово і з дотриманням певних обмежень.
  2. В якості маркера благополучної епідемічної ситуації для конкретної країни братимуть показник 100 нових випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів, за умови достатньої кількості протестованих осіб. Для громадян цих країн можуть зняти будь-які обмеження взагалі, хоча, не виключено, що окремі країни матимуть право додатково вимагати довідки про щеплення чи негативний ПЛР-тест. Наразі в Україні кількість нових випадків захворювання вчетверо перевищує запропоновану порогову величину. Це означає, що найближчим часом Україна не зможе потрапити до «білого списку» благополучних країн, а отже, на певні послаблення розраховувати не доводиться.
  3. Іншим критерієм буде здійснення громадянином обох етапів щеплень; при цьому, вакцина повинна бути визнана Євросоюзом. Наразі наші громадяни, що пройшли вакцинацію, отримують доволі сумнівні довідки; натомість, ЄС прагне найближчим часом затвердити вимоги до так званих «паспортів вакцинації». За задумом єврочиновників, національні довідки для країн, що не входять до ЄС, повинні відповідати стандартам європейського документа, зокрема, містити QR-код з посиланням на базу вакцинованих осіб. Наразі в Україні такої системи немає, проте українські можновладці запевняють про дуже швидке впровадження такої системи після оприлюднення вимог до неї.
  4. Не всі вакцини, що наразі використовуються в Україні, визнаються в ЄС. Наразі в Україні щеплення здійснюється чотирма видами вакцин: Pfizer, корейська AstraZeneca, індійська AstraZeneca (Covishield) та китайський Sinovac. Дві перші визнані ЄС, і для осіб, вакцинованих ними, не повинно виникнути проблем для подорожей. Covishield уже схвалений ВООЗ, Sinovac, напевно, отримає таке схвалення найближчим часом. Таким чином, Європа відкриє кордони для осіб, вакцинованих американською або корейською вакциною, і мають право допустити на свою територію осіб, вакцинованих препаратами Covishield та Sinovac. В цьому випадку, нашим громадянам, можливо, доведеться потрапляти на європейські курорти з пересадками – наприклад, їхати через Угорщину, яка входить до Шенгенської угоди, але схильна визнавати найширший перелік вакцин.
  5. Наразі не врегульовані певні питання, пов’язані з дитячим туризмом – адже вакцинуються лише особи старші 18 років. Тож чи дозволять подорожувати дітям – невідомо. Скоріше за все, якщо дитина подорожує в супроводі вакцинованих батьків – їй буде достатньо мати негативний ПЛР-тест. Також, напевно, іноземці повинні будуть мати страхове покриття на випадок лікування коронавірусу. Не виключається і можливість закриття кордонів для туристів з певних країн у разі виявлення нових штаммів хвороби.
Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}Перспективи літнього туристичного сезону – позиція 5 країн, найбільш популярних серед українських туристів.{:}{:ru}Перспективы летнего туристического сезона - позиция 5 стран, наиболее популярных среди украинских туристов.{:}
Перспективи літнього туристичного сезону – позиція 5 країн, найбільш популярних серед українських туристів.
event_note
19.05.2021
Вже час потурбуватися про літній відпочинок. Українські туристи з хвилюванням стежать
{:uk}5 правил безпечної поведінки на пляжі.{:}{:ru}5 правил безопасного поведения на пляже.{:}
5 правил безпечної поведінки на пляжі.
event_note
3.12.2020
Багато хто з нас віддає перевагу відпочинку біля води. Ми хочемо дати вам кілька порад, як убезпечити
{:uk}5 порад, як уникнути неприємностей в дорозі, подорожуючи з дітьми.{:}{:ru}5 советов, как избежать неприятностей в дороге, путешествуя с детьми.{:}
5 порад, як уникнути неприємностей в дорозі, подорожуючи з дітьми.
event_note
3.12.2020
Відпочинок з дітьми – це незабутні враження і спогади на все життя. Проте, варто дотримуватися певних
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Інна Бостан{:}{:ru}Инна Бостан{:}
Інна Бостан
Експерт зі страхування
м. Чернівці