З настанням довгоочікуваних холодів зросла імовірність виникнення аварійних ситуацій в житлових будинках. Дозвольте нагадати вам основні правила безпечного поводження в холодну пору року у себе вдома.

  1. Основна небезпека пов’язана з перевантаженням електромереж через вмикання потужних обігрівачів. Тож уникайте того, аби вмикати в одну розетку одночасно кілька потужних електроприладів. Розподіляйте навантаження на електричну мережу рівномірно. Якщо ж в розетці чути потріскування, відчувається неприємний запах, помітно іскріння – негайно відключіть всі електроприлади з цієї розетки та викликайте фахівця.
  2. Обігрівачі іноді використовують для сушіння одягу – особливо коли діти гралися в снігу, і необхідно швидко висушити багато речей. Це дуже небезпечно – адже бавовняні речі легко займисті, а синтетичні можуть загорітися чи почати плавитися з виділенням токсичних речовин. Тому не розташовуйте речі ближче ніж за півтора метри до працюючого обігрівача.
  3. Люди похилого віку, щоб зігрітися, часто вмикають на кухні газові плитки. Це може призвести до аварійних і дуже небезпечних ситуацій в разі короткочасних перебоїв з надходженням газу до труби. Також горіння газу призводить до зменшення вмісту кисню в повітрі, і, навпаки – до зростання вмісту вуглекислого та чадного газу, через що людина може втратити свідомість. Тому після таких «опалювальних сеансів» слід обов’язково провітрити приміщення.
  4. Небезпечним є і пічне опалення. Відкритий вогонь може призвести до займання – саме тому ми радимо не тримати в будинку дрова, стежити за справністю димарів і регулярно їх чистити, а також не затуляти заслонку комину, коли топите піч – інакше можна вчадіти через те, що пічні гази не будуть виводитися з приміщення через димар.
  5. Нарешті, зверніть увагу на наслідки сніговіїв та відлиг. Надмірне накопичення снігу на даху може призвести до пошкодження даху або залиття приміщень. Бурульки при падінні можуть пошкодити припарковані машини або травмувати перехожих. Тому не забувайте чистити сніг та збивати бурульки – при цьому, звичайно, дотримуючись усіх заходів безпеки; або запросіть спеціалістів, які зможуть безпечно виконати таку роботу. Не забувайте розчищати від снігу та сміття зливостоки, щоб при таненні води вона не накопичувалася під будинком і не підтоплювала його.

І головне: від усіх неприємностей, пов’язаних із заподіюванням шкоди вашому майну, цілий рік вас захищає страховий поліс від СК «Перша»! Подробиці – в наших регіональних представництвах.

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
НБУ хоче запровадити вимоги до страховиків, що будуть здійснювати страхування с/г продукції з державною підтримкою
НБУ хоче запровадити вимоги до страховиків, що будуть здійснювати страхування с/г продукції з державною підтримкою
event_note
30.08.2021
НБУ пропонує учасникам ринку взяти участь в обговоренні правил провадження діяльності зі
5 порад, що робити, якщо ваш автомобіль евакуювали на штрафмайданчик
5 порад, що робити, якщо ваш автомобіль евакуювали на штрафмайданчик
event_note
3.12.2020
Не знайшли своєї автівки в тому місці, де її припаркували? Що ж, можливо, вона стала «здобиччю»
5 порад для подорожуючих до Словаччини.
5 порад для подорожуючих до Словаччини.
event_note
3.12.2020
Серед словаків популярний жарт: «в Закопане відпочивають українці, яким дорого відпочивати в Буковелі, а
Не знаєте яку страховку вибрати?
Білічук Ілона
Білічук Ілона
Експерт зі страхування
м. Рівне