П’ятниця не порадувала киян гарною погодою – коммунальники не можуть впоратися з крижаною кіркою, що вкрила дороги. Різко підскочила кількість ДТП, а до травмпунктів звернулися сотні необережних пішоходів.

Отже, як уникнути неприємностей на слизькій дорозі пішоходам.

  1. Перш за все – зверніть увагу на взуття. Підошви повинні мати глибоке рифлення, що запобігає ковзанню. Уникайте ходити в кросівках, а жінкам радимо залишити до кращої погоди чоботи на високій «шпильці».
  2. Чудовий запобіжний засіб – так звані «льодоступи», які можна придбати в господарчих крамницях чи на ринках. Вони вдягаються поверх взуття і чудово запобігають ковзанню. А деякі виробники взуття вже роблять висувні льодоступи на підошвах. А от самостійно майструвати «погодні запобіжники» за порадами в інтернеті не радимо – шанс зіпсувати взуття чи змарнувати упаковку лейкопластирів доволі великий, а ось ефекту від таких пристосувань майже не відчуєте. Також зважайте на те, що на рівній і твердій поверхні (мармурова, кахлева чи ФЕМ-плитка) льодоступи матимуть зворотній ефект, а металеві шипи можуть подряпати паркет чи ламінат – тож будьте обережні з цими пристосуваннями.
  3. Подбайте про зручний одяг, який не заважатиме вільним рухам і не буде занадто щільно прилягати до тіла. Особливо подбайте про лікті та коліна – ці суглоби є найбільш вразливими при падінні, а їхні травми дуже болісні. М’який об’ємний одяг або спортивні наколінники та налокотники пом’якшать удар при падінні.
  4. Обережними варто бути на сходах, підйомах та спусках. Йдіть не поспішаючи, ноги трохи зігніть в колінах. Рекомендують йти ковзаючою ходою – ніби ви йдете на лижах або пересуваєтесь на ковзанах. Ступайте на всю стопу, аби збільшити контакт ноги з дорогою. Не соромтеся триматися рукою за стіну, паркан, перила – в такій ситуації додаткова точка опори ніколи не буде зайвою. І не забувайте допомагати тим, хто цього потребує на дорозі – особливо дітям та літнім людям.
  5. Особливу обережність виявляйте на проїжджій частині. Зважайте на те, що автомобілі на слизькій дорозі не завжди зможуть ефективно пригальмувати, а отже – краще зайвий раз не ризикувати. Переходьте вулицю лише в місцях, де ви добре бачите дорогу, і де вас побачать водії транспортних засобів.

І не забувайте про страхування від нещасного випадку, яке зможе компенсувати вам наслідки отриманих травм.

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 порад, як записати дитину в басейн
5 порад, як записати дитину в басейн
event_note
3.12.2020
Початок нового навчального року – час подбати про оздоровлення дитини. Найкращий спосіб – записати її в
5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту
5 порад щодо безпечних занять зимовими видами спорту
event_note
16.02.2021
Зима дарує нам можливість заняття улюбленими видами спорту, які недоступні в інші пори року. Фізичні
В Україну нарешті прийшло літо, і стовпчики термометрів впевнено сягнули 30-градусної позначки.
В Україну нарешті прийшло літо, і стовпчики термометрів впевнено сягнули 30-градусної позначки.
event_note
28.06.2021
Як убезпечитися в спеку? Наші 5 порад до вашої уваги! Намагайтеся обмежити час
Не знаєте яку страховку вибрати?
Євген Сєрік
Євген Сєрік
Експерт зі страхування
м. Запоріжжя