Інформація про страховий продукт «Медичне страхування»
|
1) об’єкт страхування;
|
Об‘єктом страхування є життя, здоров’я, працездатність Страхувальника (якщо він є Застрахованою особою) чи третьої особи (Застрахованої особи), вказаною Страхувальником у Договорі.
|
2) страхові ризики та обмеження страхування;
|
Страховим ризиком є стан здоров’я Застрахованої особи, що потребує надання медичної допомоги, передбаченої Договором та Програмою страхування, під час дії Договору у зв’язку із:
- гострим захворюванням;
- загостренням хронічного захворювання;
- заподіянням шкоди здоров’ю внаслідок нещасного випадку,
а також надання медичних та/або інших послуг певного переліку та якості в обсязі, передбаченому Договором та Програмою страхування.
Обмеження страхування:
Не підлягають страхуванню особа, які на дату укладання Договору:
- перебуває на стаціонарному лікуванні (госпіталізована);
- перебуває на обліку в психоневрологічному, наркологічному, протитуберкульозному, шкірно-венерологічному чи інших спеціалізованих диспансерах або центрі профілактики та боротьби із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД);
- вживала або вживає наркотичні препарати;
- хворіє на (має) ревматизм, вади серця, гепатит В або С, цироз печінки, туберкульоз, цукровий діабет, гломерулонефритом, хронічну ниркову недостатність, менінгіт, енцефаліт, розсіяний склероз, епілепсією, паркінсонізм, злоякісні новоутворення (пухлини, рак, лейкоз), психічні захворювання (шизофренію та інші), венеричні захворювання, СНІД, захворювання, що виникає внаслідок інфікування ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) та має різні етапи розвитку: від носійства до клінічно виражених форм (ВІЛ-інфекція), захворювання, причиною яких стало зловживання алкоголем, наркотичними, токсичними речовинами, при цьому страхування цих осіб може здійснюватися Страховиком, за умови надання декларації про стан здоров’я такої особи, на інших умовах (індивідуальних), ніж страхування працівників Страхувальника.
Обставинами, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, є:
- кількість Застрахованих осіб;
- територія проживання та переважного обслуговування Застрахованих осіб;
- вік (в межах передбачених умовами Договору) Застрахованих осіб;
- заняття Застрахованими особами спортом/небезпечними хобі;
- робота Застрахованих осіб, що пов’язана з підвищеним ризиком виникнення захворювань (в т.ч. професійних) та/чи отруєнь/травм;
- відомості про Застрахованих осіб (застосовується не завжди): отримання травм/перенесення захворювань, встановлення групи інвалідності, тощо, наявність хронічних захворювань, наявність хвороб, які потребують диспансерного нагляду;
- інформацію про чинні договори страхування, укладені щодо об’єкта страхування;
- інформацію про наявність страхового інтересу, у тому числі стосовно Застрахованої особи та/або Вигодонабувача (в разі визначення такої особи у Договорі).
Страховик може вимагати заповнення декларації про стан здоров’я або проведення медичного огляду особи, що приймається на страхування.
При укладенні Договору його Сторони можуть передбачити інші умови.
|
3) мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності);
|
Мінімальний і максимальний розміри страхових сум (ліміту відповідальності), грн:
- Мінімальний розмір — 100 грн.
- Максимальний розмір — 2 000 000 грн.
|
4) мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу;
|
Мінімальний і максимальний розміри страхової премії:
- Мінімальний розмір – 50 грн.
- Максимальний розмір – 500 000 грн.
У Договорі страховий тариф не визначається.
|
5) вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності);
|
Встановлюється в залежності від обраної Програми страхування за категорією закладів охорони здоров’я та/або окремим закладом охорони здоров’я та/або за видом медичної допомоги та/або за окремою послугою
|
6) територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)];
|
Страховий захист діє на території України, якщо інше непередбачено Договором. Дія Договору не поширюється на територію Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, територій з переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, територій територіальних громад, розташованих в межах до 80 км від лінії проведення воєнних (бойових) дій (лінія проведення воєнних (бойових) дій визначається згідно інтернет-ресурсів https://liveuamap.com та https://deepstatemap.live з врахуванням інших умов та обмежень, зазначених у Договорі.
Строк дії Договору може бути встановлений від одного місяця до одного року. У межах строку дії Договору може бути передбачено періоди страхування.
- Набрання чинності Договором залежить від наявності або відсутності у ньому умови про відстрочення сплати страхового премії або першої її частини. За відсутності у Договорі умови про відстрочення сплати страхового премії або першої її частини Договір набирає чинності та страховий захист починається з 00 годин 01 хвилин дати, зазначеної в Договорі, як дата початку його дії, за умови сплати в повному обсязі страхової премії (при одноразовій оплаті) або сплати в повному обсязі першої частини страхової премії (при наявності розстрочки) на поточний рахунок Страховика в строки, зазначені в Договорі. За наявності у Договорі умови про відстрочення сплати страхового премії або першої її частини Договір набирає чинності та страховий захист починається з 00 годин 01 хвилин дати, зазначеної в Договорі як дата початку його дії. Незалежно від наявності або відсутності у Договорі умови про відстрочення сплати страхового премії або першої її частини Договір діє до 24 години 00 хвилин дати, зазначеної в Договорі як кінцева дата його дії, крім випадків, коли дію Договору було достроково припинено.
- Якщо в Договорі передбачено сплату страхової премії частинами, то строк дії Договору поділяється на періоди дії страхового захисту: за кожний період дії страхового захисту сплачується відповідна частина страхової премії.
- Зобов’язання Страховика за Договором протягом кожного періоду дії страхового захисту починаються з дати, вказаної як початок періоду дії страхового захисту, за умови сплати відповідної частини страхової премії в повному обсязі на поточний рахунок Страховика в строки, зазначені в Договорі або в разі відстрочення сплати наступної частини страхової премії (при наявності розстрочки) страховий захист починає діяти з 00 годин 01 хвилин дати, зазначеної як дата початку чергового періоду дії страхового захисту.
- Якщо Страхувальник не сплатив або сплатив у неповному обсязі чергову частину страхової премії за наступний період дії страхового захисту до дати, вказаної в Договорі, то страховий захист за Договором припиняється на наступний день, починаючи з 00 год. 01 хв. дати, зазначеної в Договорі як дата сплати страхової премії, але не раніше дати початку такого періоду дії страхового захисту. Страховий захист за Договором поновлюються з 00 год. 01 хв. дня, наступного за днем надходження відповідної частини загальної страхової премії в повному обсязі за такий черговий період дії страхового захисту за Договором. При цьому дата закінчення строку дії Договору залишається незмінною.
- Страховик не несе відповідальності (зобов’язань) на період припинення дії страхового захисту та не здійснює страхову виплату за подіями, що сталися впродовж цього періоду.
- Якщо Страхувальник не сплатив або сплатив у неповному обсязі страхову премію або чергову частину страхової премії, Договір припиняє свою дію (припиняється) та Договір втрачає чинність з 00 годин 01 хвилин 30 (тридцятого) календарного дня, наступного за днем, зазначеним в Договорі як дата сплати страхової премії (чергової частини страхової премії). При цьому, якщо дата сплати страхової премії (чергової частини страхової премії) встановлена пізніше, ніж дата початку періоду дії страхового захисту (страхування), за який ця страхова премія сплачується, то Страхувальник зобов’язаний сплатити частину страхової премії за фактичний період дії страхового захисту (страхування) (від дати початку дії такого періоду страхового захисту (страхування) до дати припинення дії страхового захисту (страхування). Частина страхової премії, що підлягає сплаті, розраховується відповідно до кількості днів фактичного періоду дії страхового захисту (страхування).
Строк дії Договору не може бути продовжений.
|
7) можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини;
|
Страховик має право зменшити розмір страхової виплати або відмовити у виплаті:
- якщо Страхувальник/Застрахована особа не вжив необхідних і доцільних заходів для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків та витрат, що виникають внаслідок страхового випадку.
- Якщо Страхувальник не сплатив страхову премію у порядку та строки, встановлені Договором;
- Якщо Страхувальник/Застрахована особа при укладанні Договору не надав Страховику достовірну інформацію про всі відомі йому обставини, які мають істотне значення для оцінки страхового ризику (визначення ймовірності та вірогідності настання страхового випадку та розміру можливих витрат), та протягом строку дії Договору не повідомив Страховика про будь-яку зміну таких обставин та/або інших обставин, що впливають на розмір страхової премії за Договором;
- Якщо Страхувальник/Застрахована особа не проінформував Страховика про настання події, що має ознаки страхового випадку, у порядку та строки, встановлені Договором;
- Якщо Страхувальник/Застрахована особа не впровадила всіх заходів для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку;
- Якщо Застрахована особа не вжила заходів для забезпечення Страховику можливості скористатися правом вимоги до особи, винної у заподіянні збитків, не надала Страховику всі необхідні документи та не повідомила інформацію, необхідну для реалізації Страховиком права вимоги до винних осіб, що спричинили настання страхового випадку;
- Якщо Страхувальник не повідомив Страховику про наявність страхового інтересу, у тому числі стосовно Застрахованої особи та/або Вигодонабувача (в разі визначення такої особи у Договорі);
- Якщо Страхувальник не ознайомив Застрахованих осіб з умовами Договору, не роз’яснив порядок дій у разі настання події, що має ознаки страхового випадку;
Застрахована особа зобов’язана відшкодувати витрати Страховика на оплату вартості медичної допомоги протягом 7 (семи) робочих днів з дня отримання нею відповідної письмової вимоги Страховика в випадках:
- наданої внаслідок передачі Застрахованою особою особистих страхових документів третій особі та отримання останньою медичних та інших послуг, передбачених умовами Програми страхування Застрахованої особи;
- наданої внаслідок ускладнення захворювання у разі порушення Застрахованою особою в період обстеження та лікування приписів медичного персоналу та порушення лікарняного режиму;
- при зверненні до ЛПУ у стані або внаслідок алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння; при спробі самогубства;
- у разі шахрайства або інших навмисних, протиправних дій, спрямованих на отримання незаконної вигоди від страхування (у тому числі симуляція хвороби при зверненні до Медичного асистансу) або
- спрямованих на настання страхового випадку;
- при захворюваннях та травмах, отриманих внаслідок дій Застрахованої особи, пов’язаних з невиправданим ризиком (керування транспортним засобом без відповідних прав, особистою участю у військових діях, народних заворушеннях, страйках) та заняттям небезпечними видами спорту (альпінізмом, дельтапланеризмом, парашутним спортом, дайвінгом, полюванням, мото- та автоспортом тощо);
- при захворюваннях і травмах, отриманих внаслідок форс-мажорних обставин, військових та соціальних конфліктів, техногенних катастроф, аварій, стихійних лих;
- наданих внаслідок необґрунтованого виклику лікаря додому або швидкої (невідкладної) медичної допомоги (в тому числі використання санітарного транспорту), зокрема коли: виклик здійснено для обслуговування незастрахованої особи, виклик здійснено не в медичних цілях, виклик здійснено для Застрахованої особи, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або абстинентного синдрому; при виклику Застрахована особа відсутня за вказаною адресою або відмовляється від огляду, виклик (невідкладної) медичної допомоги здійснено до Застрахованої особи, яка не потребує надання екстреної медичної допомоги (з метою надання планових медичних консультацій тощо), виклик здійснено за соціальними показаннями (проживанням далеко від закладу охорони здоров’я, відсутністю автотранспорту, зайнятістю на роботі або вдома, несприятливими кліматичними (погодними) умовами тощо);
- у разі відсутності Застрахованої особи на плановій консультації, якщо Застрахована особа не попередила ЛПУ та/або Страховика про це не менш, ніж за 2 години до початку консультації.
При невиконанні зобов’язання відшкодувати кошти Застрахованою особою, Страховик має право достроково в односторонньому порядку припинити дію Договору щодо Застрахованої особи, винної у невиконанні цього зобов’язання, з дня, наступного за останнім днем строку виконання цього зобов’язання. При цьому, повернення невикористаної страхової премії не здійснюється.
При зверненні в ЛПУ у разі відсутності у Застрахованої особи страхового поліса (картки) та документ, що посвідчує її особу (з фотографією), ЛПУ з переліку Страховика має право відмовити Застрахованій особі в наданні послуг безкоштовно та запропонувати сплатити послуги за рахунок Застрахованої особи. В окремих випадках послуги можуть бути надані лише за умови телефонного або іншими засобами зв’язку підтвердження (гарантії) Страховиком відшкодування вартості надання послуг такій Застрахованій особі.
Наслідки в разі несплати повної суми загальної страхової премії у розмірі та строки, визначені в Договорі вказані в п. 6 цієї Інформації про страховий продукт «Медичне страхування».
Страховик має право при наявності підтверджених фактів передачі Застрахованою особою страхових документів іншим особам достроково припинити дію Договору відносно цієї Застрахованої особи з письмовим повідомленням Страхувальника про цей факт.
Страховик має право припинити дію Договору без повернення страхової премії за період, що залишився до закінчення дії Договору відносно Застрахованої особи, з дня, коли Страховику стало відомо, що на момент укладання Договору така Застрахована особа була особою, що не приймається на страхування згідно п. 2 цієї Інформації про страховий продукт «Медичне страхування».
Страховик має право дострокового припинення дії Договору відносно Застрахованої особи, яка відмовилась виконувати всі рекомендації лікаря Страховика або співробітника Медичного асистансу Страховика (у тому числі щодо ЛПУ, в якому буде здійснюватися надання послуг), а в період обстеження та лікування не виконувала призначення лікаря та приписи медичного персоналу, не дотримувалась розпорядку, встановленого в ЛПУ, а також не дотримувалась усіх нормативно-правових актів, чинних в системі охорони здоров’я України та/або в разі некоректної поведінки Застрахованої особи.
Підставою (причиною) для відмови Страховика у страховій виплаті є події зазначені в п. 7 цієї Інформації про страховий продукт «Медичне страхування».
У випадку невиконання або неналежного виконання умов Договору та своїх обов’язків його Сторони несуть відповідальність згідно із законодавством.
При укладенні Договору його Сторони можуть передбачити інші умови.
|
8) інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору;
|
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
|
9) умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії.
|
Знижки та акційні пропозиції за даним продуктом не передбачені.
|
10) Перелік відомостей, що мають істотне
значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що
враховуються під час визначення розміру
страхової премії
|
До інформації про обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику та інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії належать відомості про:
• кількість Застрахованих осіб;
• територію проживання та переважного обслуговування Застрахованих осіб;
• вік (в межах передбачених умовами Договору) Застрахованих осіб;
• заняття Застрахованими особами спортом/небезпечними хобі;
• робота Застрахованих осіб, що пов’язана з підвищеним ризиком виникнення захворювань (в т.ч. професійних) та/чи отруєнь/травм;
• відомості про Застрахованих осіб (застосовується не завжди): отримання травм/перенесення захворювань, встановлення групи інвалідності, тощо, наявність хронічних захворювань, наявність хвороб, які потребують диспансерного нагляду;
• інформацію про чинні договори страхування, укладені щодо об’єкта страхування;
• інформацію про наявність страхового інтересу, у тому числі стосовно
Застрахованої особи та/або Вигодонабувача (в разі визначення такої особи у Договорі).
• Страховик може вимагати заповнення декларації про стан здоров’я або проведення медичного огляду особи, що приймається на страхування. При укладенні Договору його Сторони можуть передбачити інші умови.
• наявність на законних підставах або на підставі інших правовідносин страхового інтересу щодо об’єкту страхування у Страхувальника та/або Вигодонабувача (у разі визначення такої особи в Договорі);
• інформацію про всі чинні договори страхування, укладені щодо об’єкта страхування;
• результати страхування минулих років
|