fbpx

В ЄС набув чинності регламент про цифрові сертифікати COVID-19. Цей документ дозволить громадянам ЄС і особам, що перебувають на території Євросоюзу, вільно пересуватися по всій території союзу і шенгенського простору.

 

  1. Ще в березні було підняте питання про впровадження загальноєвропейської системи безперешкодного пересування жителів ЄС між країнами під час літніх відпусток. Нарешті система створена і працює. Переважна більшість країн ЄС вже підключені до неї, що дозволяє видавати і перевіряти сертифікати. За словами європейських чиновників, їх заготовлено понад 200 млн.
  2. Всі жителі ЄС і без сертифіката мають право на вільне пересування шенгенською зоною, але він звільняє його володарів від багатьох обмежень, таких як карантин. Наразі понад 40% дорослого населення ЄС повністю вакциновані.
  3. Цифровий сертифікат COVID може отримати будь-який житель ЄС. Документ у цифровому та паперовому форматі містить інформацію про вакцинацію його власника або про свіжі результати тестування, або про одужання від COVID-19. Він видається безкоштовно і доступний всіма мовами ЄС, гарантований засобами безпеки, включає QR-код із цифровим підписом.
  4. Для в’їзду з третіх країн, що не входять в ЄС, введення такого сертифіката нічого не змінює. Обмеження для громадян інших країн залежать від епідеміологічної ситуації в конкретній країні, яка для наочності позначається кольоровим кодуванням. Для в’їзду із «зеленої» зони обмежень немає, з «помаранчевої» – потрібно наявність результатів тесту, з «червоної» – обов’язкове перебування на карантині. У «темно-червоні» країни необов’язкові поїздки можуть бути заборонені, а для громадян цих країн може бути повністю заборонений в’їзд до країн ЄС.
  5. Окремим країнам ЄС надано право встановлювати свій власний порядок перетину кордону, зокрема – задіяти заборону щодо в’їзду з регіонів, в яких спостерігається сплеск особливо заразних варіантів захворювання, чи, навпаки, в’їзду з інших країн за полегшеною процедурою. Втім, державам ЄС настійливо рекомендовано утримуватися від додаткових обмежень на поїздки власників цифрового сертифікату, якщо ці обмеження не є «необхідними і пропорційними з точки зору охорони здоров’я населення».

В ЄС почала діяти система цифрових сертифікатів COVID-19 для поїздок всередині Євросоюзу

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 порад щодо убезпечення майна на час вашої відпустки
5 порад щодо убезпечення майна на час вашої відпустки
event_note
3.12.2020
Вирушаєте на відпочинок? Дозвольте дати кілька порад про те, як не позбутися майна, що залишається вдома без
Щорічний звіт про крадіжки вантажів, що перевозяться в США: 5 цікавих фактів
Щорічний звіт про крадіжки вантажів, що перевозяться в США: 5 цікавих фактів
event_note
19.04.2021
У США опубліковано звіт про крадіжки вантажів під час здійснення перевезень вантажним транспортом.
Електронна авторизація туристів з України: 5 фактів, які треба знати.
Електронна авторизація туристів з України: 5 фактів, які треба знати.
event_note
26.03.2021
Чиновники ЄС (а саме Європейського Парламенту, Ради ЄС та Єврокомісії) досягли політичної
Не знаєте яку страховку вибрати?
Євген Сєрік
Євген Сєрік
Експерт зі страхування
м. Запоріжжя