fbpx

В ЄС набув чинності регламент про цифрові сертифікати COVID-19. Цей документ дозволить громадянам ЄС і особам, що перебувають на території Євросоюзу, вільно пересуватися по всій території союзу і шенгенського простору.

 

  1. Ще в березні було підняте питання про впровадження загальноєвропейської системи безперешкодного пересування жителів ЄС між країнами під час літніх відпусток. Нарешті система створена і працює. Переважна більшість країн ЄС вже підключені до неї, що дозволяє видавати і перевіряти сертифікати. За словами європейських чиновників, їх заготовлено понад 200 млн.
  2. Всі жителі ЄС і без сертифіката мають право на вільне пересування шенгенською зоною, але він звільняє його володарів від багатьох обмежень, таких як карантин. Наразі понад 40% дорослого населення ЄС повністю вакциновані.
  3. Цифровий сертифікат COVID може отримати будь-який житель ЄС. Документ у цифровому та паперовому форматі містить інформацію про вакцинацію його власника або про свіжі результати тестування, або про одужання від COVID-19. Він видається безкоштовно і доступний всіма мовами ЄС, гарантований засобами безпеки, включає QR-код із цифровим підписом.
  4. Для в’їзду з третіх країн, що не входять в ЄС, введення такого сертифіката нічого не змінює. Обмеження для громадян інших країн залежать від епідеміологічної ситуації в конкретній країні, яка для наочності позначається кольоровим кодуванням. Для в’їзду із “зеленої” зони обмежень немає, з “помаранчевої” – потрібно наявність результатів тесту, з “червоної” – обов’язкове перебування на карантині. У “темно-червоні” країни необов’язкові поїздки можуть бути заборонені, а для громадян цих країн може бути повністю заборонений в’їзд до країн ЄС.
  5. Окремим країнам ЄС надано право встановлювати свій власний порядок перетину кордону, зокрема – задіяти заборону щодо в’їзду з регіонів, в яких спостерігається сплеск особливо заразних варіантів захворювання, чи, навпаки, в’їзду з інших країн за полегшеною процедурою. Втім, державам ЄС настійливо рекомендовано утримуватися від додаткових обмежень на поїздки власників цифрового сертифікату, якщо ці обмеження не є “необхідними і пропорційними з точки зору охорони здоров’я населення”.

В ЄС почала діяти система цифрових сертифікатів COVID-19 для поїздок всередині Євросоюзу

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}Локдаун у Туреччині може скоригувати плани на відпочинок – 5 фактів, які варто знати.{:}{:ru}Локдаун в Турции может скорректировать планы на отдых - 5 фактов, которые следует знать.{:}
Локдаун у Туреччині може скоригувати плани на відпочинок – 5 фактів, які варто знати.
event_note
30.04.2021
Уряд планує пом’якшити обмеження щодо розміру туристичних груп при здійсненні внутрішніх поїздок по країні
Уряд планує пом’якшити обмеження щодо розміру туристичних груп при здійсненні внутрішніх поїздок по країні
event_note
12.06.2020
Уряд планує пом’якшити обмеження щодо розміру туристичних груп при здійсненні внутрішніх поїздок по
{:uk}Темпи оновлення сільськогосподарської техніки продовжують скорочуватися{:}{:ru}Темпы обновления сельскохозяйственной техники продолжают сокращаться{:}
Темпи оновлення сільськогосподарської техніки продовжують скорочуватися
event_note
20.07.2021
Кількість нових комбайнів, придбаних українськими аграріями, продовжує зменшуватися, повідомляють
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Стицько Людмила{:}{:ru}Стыцько Людмила{:}
Стицько Людмила
Експерт зі страхування
м. Херсон