Вже час потурбуватися про літній відпочинок. Українські туристи з хвилюванням стежать за тим, які рішення приймають провідні туристичні країни.

Проте, на жаль, наразі з Європи надходить не дуже обнадійлива інформація. Ситуація ускладнюється тим, що не всі вакцини з числа тих, що використовуються в Україні, визнані в Європі. Та й кількість вакцин в Україні обмежена, а пріоритетні для щеплення групи населення аж ніяк не можна віднести до туристично активних. Натомість, можливість платного щеплення для молодих українців, що не належать до пріоритетних для вакцинації груп, поки що недоступна в принципі.
Перспективи літнього туристичного сезону – позиція 5 країн, найбільш популярних серед українських туристів.

  1. Кіпр з 10 травня послаблює карантинні вимоги до вакцинованих туристів. Їм тепер не буде потрібно в обов’язковому порядку перебувати на карантині чи проходити тести. Щепленим туристам перед поїздкою на Кіпр необхідно завантажити на сайт Cyprus Flight Pass копію свідоцтва про вакцинацію (англійською мовою), надати дані про препарат, яким їх прищепили, і дату вакцинації. За надання недостовірної інформації про імунізацію мандрівникам загрожує штраф.
  2. Португалія поки що не квапиться відкривати кордони для українців. Для відвідання найзахіднішої країни Європи потрібен вагомий привід – наприклад, робота, навчання, лікування, возз’єднання родини. На жаль, туристичні поїздки не вважаються вагомим приводом для відвідання країни. Крім того, для всіх іноземців наразі діє вимога щодо 14-денної самоізоляції. Пом’якшення вимог португальська влада планує здійснювати в контексті загальноєвропейської політики з цього питання.
  3. В Італії діють суворі обмеження не лише щодо туристів з інших країн, але навіть щодо пересування між регіонами країни. Проте, надходить інформація, що суттєві послаблення карантинних заходів очікуються з 2 червня. Незважаючи на це, італійські транспортні компанії (в галузі авіації та залізничного сполучення) почали запроваджувати так звані «безковідні» рейси, доступ на які можливий лише за наявності негативного результату ПЛР-тесту. Також на сьогодні нема обнадійливої інформації, чи погодиться Італія приєднатися до загальноєвропейського проекту з безперешкодного пересування громадян країн ЄС, які вже отримали вакцинацію – хоча, скоріше за все, Італія все ж визнаватиме європейські «зелені паспорти» щеплення, і дозволить доступ для громадян США і Великої Британії. Тож, якщо громадяни ЄС і США ще можуть розраховувати на «римські канікули», то для громадян України послаблень не очікують.
  4. Іспанія вже частково відкрита для відвідання громадянами з країн ЄС. Іноземні громадяни в будь-якому разі зобов’язані пред’являти негативний результат ПЛР-тесту, а також заповнити форму контролю здоров’я FCS, на підставі якої турист отримує QR-код, що дає доступ до терміналу аеропорту. На українських туристів на Піренеях не особливо розраховують – хіба що їх візит пов’язаний з лікуванням, отриманням освіти або спортивними змаганнями. Можливо, якась більш обнадійлива інформація з’явиться в рамках коригування загальноєвропейської політики щодо туризму – проте навряд чи варто ризикувати, бронюючи відпочинок в країні кориди.
  5. Греція впроваджує програму «Блакитна свобода», яка спрямована на підтримку туристичної галузі, в першу чергу, на островах, які користуються найбільшим попитом у туристів. Уже третина населення країни отримала вакцину, до кінця червня уряд планує повністю провакцинувати населення майже 70 грецьких островів. Таким чином, передбачається, що прибуваючі туристи не становитимуть загрози для місцевого населення – хоча носіння масок в громадських місцях планують залишити обов’язковим.
Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
{:uk}5 порад, чим тамувати спрагу влітку.{:}{:ru}5 советов, как утолять жажду летом.{:}
5 порад, чим тамувати спрагу влітку.
event_note
3.12.2020
Чим тамувати спрагу влітку – водою, кавою чи лимонадом? У спекотний день таке питання постає перед
{:uk}10 найкращих країн для гірськолижного відпочинку.{:}{:ru}10 лучших стран для горнолыжного отдыха. {:}
10 найкращих країн для гірськолижного відпочинку.
event_note
22.01.2021
Цілий рік чекали на зиму, і тепер рахуєте дні до відльоту на гірськолижний курорт? Уже відвідали
{:uk}5 правил безпечного перебування на морозі{:}{:ru}5 правил безопасного пребывания на морозе{:}
5 правил безпечного перебування на морозі
event_note
13.01.2021
Нарешті очікуємо на справжню зиму. Вже незабаром стовпчики термометрів опустяться до -20 градусів, і такі
Не знаєте яку страховку вибрати?
{:uk}Віталій Дунаєв{:}{:ru}Виталий Дунаев{:}
Віталій Дунаєв
Експерт зі страхування
м. Харків