Зловмисники чи терористи тут ні до чого – просто внаслідок короткого замикання спалахнув холодильник. На щастя, на той час у приміщенні майже не було відвідувачів – їх встигли евакуювати, і ніхто з людей не постраждав. А от приміщення ресторану вигоріло майже вщент.
Новина стала справжнім шоком для поціновувачів культового закладу. Незабаром на сторінці ресторану в соцмережі небайдужі громадяни оголосили про збір коштів на відновлення улюбленого місця дозвілля. І за неповні два дні гроші на ремонт були зібрані. До збору коштів долучилися і прості громадяни, і відомі журналісти та бізнесмени. Не залишилися осторонь і колеги-конкуренти, які висловили готовність допомогти меблями і обладнанням. Відтак, небайдужа спільнота, втішена добрими новинами, уже перебуває в очікуванні, коли відновлений ресторан знову гостинно відкриє двері і запропонує відвідувачам улюблені страви.
Історія впевнено прямує до свого хеппі-енду, і залишається лише по-доброму позаздрити рестораторові, який встиг завоювати прихильність такої кількості киян; і висловити захоплення небайдужим городянам, які допомогли бізнесмену у скрутну хвилину.
Проте «за кадром» залишилася одна невеличка деталь. Ресторан був не застрахований, і якби не вражаюча допомога з боку відомих і не дуже клієнтів – напевно, настрій ресторатора був би не таким піднесеним.
…Стрічка новин рясніє повідомленнями про масштабні пожежі. На Миколаївщині зловмисник вщент спалив величезний супермаркет. Через займання медичного обладнання згоріло відділення запорізької лікарні. На Харківщині сталася пожежа в хоспісі для літніх людей. В Києві зайнялося приміщення в торгівельному центрі. В Одесі спалахнув готель, а в Буковелі – триповерховий котедж з номерами для туристів. Ось далеко не вичерпний перелік пожеж, що сталися в нежитлових приміщеннях протягом останнього місяця.
На жаль, пожежі на великих об’єктах трапляються дедалі частіше. Зношені аварійні мережі, надмірне навантаження, використання аварійно небезпечних обігрівачів в холодну пору року, порушення при будівництві або проведенні ремонтних робіт, дії зловмисників – все це може спричинити непоправні наслідки. І навіть якщо життю та здоров’ю не буде заподіяно шкоди, то на усунення майнових збитків знадобиться дуже багато коштів, яких у власника приміщення може і не виявитися.
В усьому світі найдієвішим і найдешевшим способом уникнути катастрофічних наслідків пожежі є страхування. Наприклад, для того, щоб застрахувати приміщення ресторану на 1 мільйон гривень (сума, якої, з великою імовірністю, вистачить для відновлення роботи закладу після великої пожежі), бізнесмену необхідно щомісяця витрачати на страхування 250 чи 300 гривень. В ресторанах київського середмістя подекуди стільки коштує один гамбургер.
Тож питання, чи варто заощаджувати на страхуванні, стає риторичним.
Тим часом, «червоний півень» продовжує своє страшне полювання. З останніх подій – загорівся готель на Київщині. Тут, на відміну від пафосного столичного ресторану, сподіватися на допомогу постійних клієнтів не доводиться…