fbpx

Ми продовжуємо стежити за змінами на різних туристичних напрямках і оперативно вас про них інформуємо.

  1. Угорщина

Угорщина традиційно є найбільш лояльною країною ЄС щодо правил в’їзду на свою територію. Угорці визнають вакцинацію будь-яким препаратом, у т.ч. тими, що не визнані ВООЗ. Південно-західні сусіди не чинять будь-яких перешкод автомобільним туристам з України. Проте для транзитного проїзду прикордонники можуть запитати документи на право відвідання відповідної країни – бронювання готелю, робоча віза, документи про працевлаштування та ін. В цей пакет документів можуть входити і перевірка довідок про вакцинацію (сертифікат або ПЛР-тест). Винятком є авіаційні подорожі – в аеропорту від вас можуть вимагати пред’явити негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, отриманий не пізніше 72 годин до моменту в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію.

  1. Фінляндія

Країна тисячі озер так само відкрита для українців – звичайно, якщо у вас на руках є сертифікат про вакцинацію. Без обмежень приймають осіб з сертифікатами, що підтверджують вакцинацію усіма поширеними в Україні препаратами, зокрема —  Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson, Sinopharm, COVISHIELD, CoronaVac, а також людей, що мають негативний результат ПЛР-тестування, отриманий не пізніше 72 годин до моменту в’їзду, або довідку, що особа перехворіла на COVID-19. В крайньому випадку, є можливість зробити ПЛР-тестування безпосередньо на прикордонному пункті контролю.

  1. Грузія

Кавказька країна змушена посилити протиепідемічні заходи. Зокрема, носіння маски буде обов’язковим навіть на відкритому просторі. З 14 серпня на 3 тижні зупиняється робота громадського транспорту (крім міжміського), а також скоротиться час роботи закладів громадського харчування. Очікуються чергові посилення заходів – наприклад, з вересня можуть запровадити відвідання громадських місць лише громадянам, що мають сертифікат про щеплення.

  1. Кіпр

Кіпр відкритий для громадян, вакцинованих усіма поширеними в Україні препаратами: Johnson & Johnson, AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Sputnik, Sinopharm, Sinovac (CoronaVac). Проте, не забудьте завантажити англомовну копію свого сертифіката не пізніше ніж за 24 години до вильоту на платформі Cyprus Flight Pass. Втім, прикордонники Кіпру залишають за собою право додатково протестувати туриста просто в аеропорту. Невакциновані туристи повинні мати негативний результат ПЛР-тесту на COVID, зроблений не пізніше 72 годин до вильоту. Тест має бути англійською мовою, його бажано роздрукувати. При цьому, після прильоту в аеропорту доведеться пройти повторний тест, а до отримання його результатів (протягом 3 годин) – залишатися на самоізоляції. Тестування обійдеться у 15-20 євро.

  1. Молдова

З 16 серпня в Молдові запровадили додаткові обмеження для іноземців. Для в’їзду на кордоні необхідно пред’явити один з документів:

  • сертифікат про повну вакцинацію;
  • ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 до в’їзду в країну;
  • антиген-тест, зроблений не раніше, ніж за 48 годин до прибуття;
  • довідку про те, що мандрівник перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців.

На тих, хто не має жодного із зазначених документів, чекає двотижнева самоізоляція.

Туристам варто зважати на те, що наразі відвідання громадських закладів обмежено 50%-ною місткістю. При цьому навіть на вулиці потрібно бути у захисній масці, якщо немає можливості дотримуватися соціальної дистанції у 1 метр.

МЗС України просить утриматися від подорожей на Балкани (Греція та Північна Македонія) через лісові пожежі.
Туристам рекомендовано уникати відвідань зон лиха, стежити за повідомленнями служб цивільного захисту, дотримуватися рекомендацій з безпеки, в разі погіршення ситуації – звертатися по допомогу до українських дипломатів. Небезпечна ситуація з лісовими пожежами залишається і в інших країнах – зокрема, Італії та Алжирі.

Минулого тижня Угорщина і Фінляндія відкрили кордони для українців.

Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
Страхова компанія «Перша» здійснила велику виплату за договором страхування «автоцивілки».
Страхова компанія «Перша» здійснила велику виплату за договором страхування «автоцивілки».
event_note
11.06.2020
Водій вантажівки, щодо якої був оформлений поліс ОСЦПВ в компанії
Літня погода продовжує дивувати змінами настрою.
Літня погода продовжує дивувати змінами настрою.
event_note
6.08.2021
Поки одні регіони потерпають від 30-градусної спеки, в інших панує негода. Останніми днями
Нові штрафи – кого і за що штрафуватимуть
Нові штрафи – кого і за що штрафуватимуть
event_note
1.03.2021
Національна поліція України повідомила про встановлення першої камери, яка фіксуватиме проїзд смугою
Не знаєте яку страховку вибрати?
Людмила Коломієць
Людмила Коломієць
Експерт зі страхування
м. Київ