На жаль, міська інфраструктура не дуже сприяє автомобілістам. Паркінгів недостатньо, тож доводиться тримати «залізних коней» де завгодно – під домом, на стихійних паркінгах, на стоянках біля супермаркетів. Тож як можна зменшити ризик викрадення автомобіля?
- Встановіть двосторонню сигналізацію. У разі, якщо ваш автомобіль хтось «розбудить», ви одразу отримаєте сигнал на телефон чи брелок сигналізації. У вас буде можливість негайно подивитись на причину тривоги, і вжити необхідних заходів – або просто «заспокоїти» свого механічного друга, якщо його випадково «потурбували» хлопчаки-футболісти чи дворовий кіт.
- Використовуйте систему механічного блокування. Щоб з нею впоратись – потрібен додатковий час, якого у зловмисників обмаль.
- Більш серйозний запобіжник – gps-трекер, прихований в надійному місці всередині машини. Навіть якщо автомобіль вкрали, трекер надсилає регулярні сигнали про своє місцезнаходження, що допоможе у пошуку авто. А в більш «наворочених» моделях трекер одразу надсилає сигнал на мобільний телефон власнику авто про зміну свого розташування.
- Ще одна сучасна технологія – «інтелектуальний ключ», або «розумна мітка». Фактично, це електронний запобіжник, відсутність якого на відстані у кілька метрів від автомобіля блокує двигун та систему керування.
- Нарешті, можна припаркувати автівку біля цілодобового супермаркету на добре освітленій парковці. Принаймні, є шанс, що спрацює звукова сигналізація, і охоронці супермаркету завадять зловмисникам вчинити чорну справу.
Але у будь-якому разі не забувайте про страхування автомобіля!