fbpx

Національна поліція України повідомила про встановлення першої камери, яка фіксуватиме проїзд смугою громадського транспорту. Не секрет, що в мегаполісах несвідомі водії частенько користуються можливістю об’їхати затори чи промчати «з вітерцем» вільною смугою, проте відтепер це «задоволення» призведе до штрафів. Про ці та інші порушення і нові розміри штрафів – у нашому матеріалі.

  • 510 гривень заплатить водій, який розмовляє за кермом по телефону, не пристебнув ремінь безпеки (або не примусив це зробити пасажира на передньому сидінні), рухається смугою для громадського транспорту, перевищує швидкість понад 20 км/год, рухається на забороняючий сигнал світлофора, або їздить у темний час доби з неосвітленим номерним знаком. Таку ж суму сплатить мотоцикліст за їзду без шолому.
  • На 680 гривень оштрафують водія, який не поступився спецтранспорту (рятувальникам, швидкій допомозі) або громадському транспорту, чи припаркувався на смузі громадського транспорту.
  • На 850 грн. полегшить гаманець порушника їзда з брудним або перевернутим номерним знаком або без номерного знаку взагалі, з номерним знаком, що не відповідає стандартам чи розташований не на належному місці, експлуатація автомобіля, який не зареєстрований належним чином, використання засобів, які закривають номерний знак або ускладнюють його розпізнавання. Повторні порушення призведуть до збільшення штрафу вдвічі.
  • Більш ніж вдесятеро зріс штраф за втечу з місця ДТП. Утікач буде змушений сплатити до бюджету 3400 гривень. У суму від 1700 до 3400 грн. обійдеться перевищення швидкості понад 50 км/год, а також кермування особою, що не має водійських прав. Якщо ж водій просто забув права вдома, така неуважність обійдеться йому у 425 грн.
  •  Якщо водій був позбавлений права кермування за вчинене правопорушення, і буде спійманий за кермом без прав, йому доведеться розпрощатися з 20,4 тисячами гривень. Повторне аналогічне порушення призведе до вдвічі більшого штрафу, з можливим вилученням автомобіля на штрафмайданчик, і збільшенням терміну водійського «бану» до 5-7 років.
  • Найбільший штраф чекатиме на любителів сісти за кермо у стані сп’яніння. Перша така витівка обійдеться винуватцю у 17 тисяч гривень; якщо протягом року зафіксують таке ж порушення вдруге – сума штрафу зросте вдвічі, а водія позбавлять прав на строк до трьох років. Наступне порушення полегшить гаманець порушника на 51 тисячу гривень; при цьому, його можуть позбавити прав на строк до 10 років, а автомобіль – конфіскувати.
  • Також посилена кримінальна відповідальність за вчинення ДТП у стані сп’яніння. Травмування інших учасників дорожнього руху з вини нетверезого водія загрожує йому кількарічним ув’язненням і позбавленням прав на строк від 3 до 8 років. Якщо ж аварія призвела до людських жертв, любитель оковитої відправиться за грати на строк до 12 років.
  •  Не оминули законотворці і пішоходів та велосипедистів. Їхні порушення, щоправда, оцінюють значно скромніше – у 255-340 гривень. Хоча, якщо велосипедист був напідпитку, йому доведеться сплатити 680 грн., а за створення аварійної ситуації – 850 грн.
Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 найпоширеніших помилок при укладанні ОСЦПВ.
5 найпоширеніших помилок при укладанні ОСЦПВ.
event_note
23.08.2021
Сьогодні «Автоцивілка» є одним з найпоширеніших страхових продуктів. Цей поліс повинен
П’ять простих правил, що допоможуть уникнути ДТП.
П’ять простих правил, що допоможуть уникнути ДТП.
event_note
3.12.2020
Дотримуйтеся швидкісного режиму – не перевищуйте дозволену швидкість, не здійснюйте різких
Як зберігати автомобільні шини: 5 порад наших експертів.
Як зберігати автомобільні шини: 5 порад наших експертів.
event_note
3.05.2021
Нарешті останні холоди покидають Україну, і автовласники масово попрямували до
Не знаєте яку страховку вибрати?
Білічук Ілона
Білічук Ілона
Експерт зі страхування
м. Рівне