fbpx
  1. 23 лютого в Україні зробили перше щеплення від коронавірусу. Черкащина першою з українських регіонів отримала понад 16 тисяч доз вакцини. Перші ін’єкції були зроблені медикам; за ними будуть вакциновані найбільш вразливі верстви населення. Зазначається, що вакцинація складається з двох етапів (необхідно повторне введення вакцини через певний час), отже, першої партії вистачить на вакцинацію 8 тисяч осіб.
  2. Для щеплення використовується індійський препарат CoviShield. Цей препарат – розробка британсько-шведської компанії AstraZeneca, виготовлена найбільшим світовим виробником вакцин — індійським Serum Institute. МОЗ повідомляє про надходження 500 тисяч доз вакцини і запевняють про плани додатково отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у першому півріччі 2021 року. Також держава шукатиме можливість закуповувати вакцину у інших виробників.
  3. Процедурні питання щодо екстреної реєстрації вакцини в Україні вдалося вирішити за тиждень завдяки ухваленню закону, що скорочує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 до п’яти робочих днів. Відомо, що заявку на реєстрацію своєї вакцини в Україні подав також концерн Pfizer.
  4. За даними ВООЗ, сьогодні у світі на різних етапах розробки перебувають понад 230 вакцин проти COVID-19. Станом на 2 лютого 2021 року 63 з них проходять різні фази клінічних досліджень (випробування на людях), а 175 — преклінічні випробування (на тваринах). Три вакцини отримали дозвіл на застосування від авторитетних регуляторних органів різних країн, але дослідження щодо них тривають. Це препарати виробництва AstraZeneca, Pfizer.
  5. У світі вже обговорюють необхідність запровадження так званого «ковід-паспорту», який стане невід’ємною складовою документів, що дозволяють безперешкодний в’їзд до інших країн. Саме туристична галузь і країни, залежні від туризму, є найбільш активними прихильниками «ковід-паспортів». У січні на підтримку запровадження такого документу висловилась Всесвітня туристична організація. У полегшенні перетину кордонів зацікавлена і авіаційна галузь, яка зазнала відчутних втрат через пандемію.
  6. Керівництво ЄС до кінця не розуміє технічні аспекти цієї проблеми – наприклад, що робити, якщо людина вакцинувалася препаратом, не затвердженим у ЄС (приміром, в Угорщині збираються здійснювати вакцинацію китайським препаратом Sinopharm). Поки що ЄС планує видавати сертифікати, які фіксуватимуть сам факт щеплення і не надаватимуть жодних переваг їхнім власникам.
  7. З січня 2021 року Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи. Ізраїль видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини. Греція та Ізраїль підписали угоду, згідно з якою особи, які отримали щеплення від COVID-19, зможуть подорожувати між країнами без обмежень.
Також ви можете стежити за нашими новинами в офіційному телеграм каналі Страхової Компанії "Перша"

Читайте ще:
5 порад, як записати дитину в басейн
5 порад, як записати дитину в басейн
event_note
3.12.2020
Початок нового навчального року – час подбати про оздоровлення дитини. Найкращий спосіб – записати її в
5 найбільш популярних видів літнього відпочинку.
5 найбільш популярних видів літнього відпочинку.
event_note
3.12.2020
Оскільки поїздки до улюблених курортів доводиться відкладати до кращих часів, варто звернути увагу на види
5 порад щодо укладання договору страхування від нещасного випадку.
5 порад щодо укладання договору страхування від нещасного випадку.
event_note
3.12.2020
Літо – час канікул і активного дозвілля. Проте активний спосіб життя несе і певні ризики. Убезпечити себе
Не знаєте яку страховку вибрати?
Білічук Ілона
Білічук Ілона
Експерт зі страхування
м. Рівне