Страховий випадок по КАСКО

Страховий випадок по КАСКО

Страховий випадок по КАСКО:
Згідно з Законом України "Про страхування":
Страховий випадок — подія, передбачена договором страхування або законодавством, яка відбулася і з настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику, застрахованій або іншій третій особі.
Стаття 21 Закону України "Про страхування" передбачає такі обов'язки страхувальника при настанні страхового випадку:

  • вжити заходів щодо запобігання та зменшення збитків, завданих внаслідок настання страхового випадку;
  • повідомити страховика про настання страхового випадку в строк, передбачений умовами страхування.

Несвоєчасне повідомлення страхувальником про настання страхового випадку без поважних на це причин є однією з підстав для відмови страховика від проведення страхової виплати, так само як створення страховикові перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків. (п.5 ст. 26 Закону України "Про страхування").
Умовами договору страхування можуть бути передбачені також інші обов'язки страхувальника залежно від певного виду і умов страхування.
Дії страхувальника при  настанні  страхового випадку?


1-й  крок:
  • Залишити транспортний засіб на місці події, включити аварійну світлову сигналізацію і виставити знак аварійної зупинки.

2 – й крок:

  • Негайно, протягом 1 (однієї) години, не залишаючи місця події, сповістити Страховика про подію, що має ознаки страхового випадку, за телефоном цілодобової підтримки 0 800 50 80 10 - по Україні, та дочекатися приїзду представника Страховика на місце події або дозволу Страховика залишити місце події, який буде надано шляхом відправлення СМС - повідомлення на номер телефону заявника події.
  • Якщо подія, що має ознаки страхового випадку, трапилась за кордоном, негайно сповістити Страховика за телефоном                  +38 (044) 221-93-29 та дотримуватись подальших вказівок Страховика.

3 – й крок:

  • Викликати компетентні органи для реєстрації події в залежності від ризику який спрацював, якщо умови договору не передбачають інше;

4 – й крок:

  • Для забезпечення Страховику права вимоги до особи, відповідальної за заподіяні збитки, письмово зафіксувати інформацію про інших учасників ДТП (якщо такі є), а саме: відомості про водія, про транспортний засіб, про наявність діючого договору страхування цивільної відповідальності власника наземного ТЗ;

5 – й крок:

  • Надати Страховику письмове повідомлення за встановленою формою впродовж 2-х (двох) робочих днів з дати настання події, а якщо подія сталася за межами України – з дати повернення в Україну, та довідку за фактом звернення до правоохоронних органів у випадку незаконного заволодіння ТЗ.

6 – й крок:

  • За можливості зафіксуйте місце події шляхом фотографування чи проведення відео зйомки.